+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca podkova pre šťastie 2020 Proof

235,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca podkova pre šťastie 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca podkova pre šťastie 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005654
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná obdĺžníková minca
Nominál: 10 SBD
Rozmer: 19 x 11,5 mm
Hmotnosť: 2,5 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 200 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

Obdĺžníková minca - štvorlístok pre šťastie

Exkluzívna zlatá minca obdĺžníkového tvaru, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2020 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 2,5 g v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata, zobrazuje symboly pre šťastie - štvolístok a podkovu. Minca je vyrazená vo švajčiarskej rafinérii PAMP, čo jej dodáva prestížny punc najvyššej kvality.
Táto minca je ideálna ako darček pre milovaného človeka prinášajúca prianie šťastia a ochrany, ako osobný talizman.

Minca pre šťastie

Nielen podkova a štvorlístok, ale aj minca samotná je v mnohých kultúrach považovaná za symbol či talizman prinášajúci svojmu majiteľovi šťastie. Táto minca je teda ideálnou kombináciou symbolov šťastia. Jej kúpou získate krásny darček, ktorý prinesie mnoho dobrého Vašim blízkym.

Minca na svojom rube zobrazuje podkovu, ktorá je ako symbol šťastia používaná už od 10. storočia. Znázornená je oblúkom dole. To z nej činí „nádobu“, ktorá má udržať šťastie v dome. Podkovu je možné zavesiť aj opačne. Pokiaľ zrovna domácnosť rieši problémy, je možné ju zavesiť oblúkom hore, aby sa šťastie sypalo do domu.

Lícna strana obsahuje vnútorné okružie s tradičným portrétom britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, iniciály autora "IRB", nominálnou hodnotou "10 DOLLARS" a rokom emisie "2020". Pod portrétom je uvedená hmotnosť a rýdzosť.

Každá minca je vložená do darčekového kartónového prebalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát pravosti, naviac obsahuje priestor pre osobné venovanie. Náklad je limitovaný na 200 ks pre celý svet!

Podkova prináša šťastie už po stáročia

Ľudia oddávna verili na priaznivý vplyv najrôznejších predmetov, ktoré im mali priniesť zdravie, lásku aj peniaze. Medzi najznámejšie z nich patrí konská podkova. Prečo sa však podkova stala symbolom šťastia?

Prvé železné podkovy pre kone pravdepodobne zhotovili Kelti. Aj oni vešali podkovy vo svojich domoch, pretože železu pripisovali schopnosť ochrany pred zlými silami. Kovová obuv, tzv. hiposandále, rôznym spôsobom priviazané, chránili zase kopytá koní starých Rimanov a Grékov. Bohatí majitelia ich zdobili drahými kovmi a nájsť stratenú obuv preto znamenalo veľké šťastie.

K popularite podkovy ako symbolu šťastia prispela v Európe legenda o anglickom svätcovi Dunstanovi, patrónovi kováčov, zvonárov či zlatníkov, ktorý žil v 10. storočí. Dunstan bol šľachtického pôvodu a stal sa kňazom. Po svojm vysvätení žil nejakú dobu ako pustovník, venoval sa maliarstvu, kovotepectvu a vedel dokonca odlievať zvony. Neskôr bol menovaný arcibiskupom v Cantenbury.

Už počas jeho života mu boli pripisované zázraky. Niektoré príbehy zľudoveli, ako napríklad legenda o okovaní ďiabla. Raz sa v Dunstanovej kováčskej dielni objavil diabol prestrojený za unaveného pútnika a chcel okovať koňa. Dunstan však diabla spoznal a miesto na konskú nohu pribil podkovu na diablovo kopyto. Diabol sľúbil Dunstanovi, že keď podkovu odstráni, nevstúpi nikdy do domu, nad ktorého dverami bude visieť podkova.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.