+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca 1 Kg Kráľovna Alžbeta II. 80. výročie narodenia 2006 Proof

61.659,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca 1 Kg Kráľovna Alžbeta II. 80. výročie narodenia 2006 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca 1 Kg Kráľovna Alžbeta II. 80. výročie narodenia 2006 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003128
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Jednokilová zlatá mince
Nominál: 1000 Pounds
Průměr: 100 mm
Hmotnost: 1090.86 g
Materiál: 916.7/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Autor: Michael Guilfoyle, Raphael Maklouf
Emise: 2006
Náklad: pouze 40 ks
Emitent: States of Alderney
Ražba: Britská královská mincovna

Kilová zlatá mince k 80. narozeninám královny Alžběty II.

Unikátní zlatá mince vydaná v roce 2006 stavy ostrova Alderney, ražena Britskou královskou mincovnou o váze jednoho kilogramu ve špičkové kvalitě proof, ku příležitosti 80. výročí narození jejího veličenstva královny Alžběty II..

Mince na svém rubu zobrazuje čtyři portréty (kameje) královny Alžběty II. od těchto autorů: Mary Gillick (od roku 1953), Arnold Machin RA (od roku 1964), Raphael Maklouf (od roku 1985) a Ian Rank-Broadley FRBS (od roku 1998). Portréty lemuje ornament, připomínající stonky růží s trny, obklopený květy v různých stádiích květenství. Motiv obklopují nápisy "HER MAJESTY QUEEN ELIZABETH II", "EIGHTIETH BIRTHDAY" a "ONE THOUSAND POUNDS". Líc zobrazuje tradiční portrét královny Elizabeth II. od Raphaela Makloufa, doplněný nápisem "Elizabeth II Alderney" a rokem vydání.

Mince je dodávána v luxusní dřevěné mahagonové krabičce společně s ilustrovaným a číslovaným certifikátem věrohodnosti v extrémně limitovaném nákladu pouze 40 kusů pro celý svět!

zlata_mince_1kg_kralovna_alzbeta_II_80_vyroci_narozeni_2006_proof

Kráľovná Alžbeta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn, Spojené kráľovstvo) je vládnuca kráľovná šestnástich nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. Jedná sa o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Kryštof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine je považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu je oddelené. Ďalej je hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií, v súlade so zvykovým právom, zasahuje do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý bol zahájený už počas vlády jej otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých nových osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenily svoj status na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu a kráľovský pár má štyroch potomkov. Alžbeta je tiež jedným z najdlhšie vládnucich britských panovníkov.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.