Aktuálne ceny: Cena zlata 1801.62 USD/oz   Cena striebra 20.828 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Osemzlatník Františka Jozefa I. 20 Frankov 8 Forintů 1878

Zlatá minca Osemzlatník Františka Jozefa I. 20 Frankov 8 Forintů 1878

22:53
posledná aktualizácia ceny
003354
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Zlatý osmizlatník Františka Josefa I. 1878

Zlaté mince vydávané v letech 1870 - 1880 v Rakousko-Uhersku za vlády Františka Josefa I. Tyto zlaté mince se získávají jen velmi zřídka a proto jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory.

František Josef I.

Franz Josef I.

František Jozef Karol (Franz Joseph Karl von Habsburg) sa narodil 18. augusta 1830 o 9:45 vo Viedni ako syn arcivojvodu Františka Karla (mladšieho syna cisára Františka I.) a jeho ženy Žofie, bavorskej princeznej. Mal 4 súrodencov: Maxmiliána, Karla Ľudovíta , Máriu Annu (zomrela v detstve) a Ľudovíta Viktora.

Cisárom sa stal vo svojich osemnástich rokoch, keď počas potláčania marcovej revolúcie v roce 1848 odstúpil jeho strýko Ferdinand I. a jeho otec sa vzdal trónu. Od počiatku spatroval svoju hlavnú úlohu v zamedzení ďalšej revolúcie. Oprel sa pri tom predovšetkým o armádu a cirkev. To, že na väčšine dobových fotografií je zobrazovaný v uniforme však vyplýva zo skutočnosti, že v jeho dobe neexistoval civilný odev, ktorý by bol hodný cisára.

V Rakúsko-Uhersku sa v priebehu vojny prejavili všetky jeho problémy. Jedným z najväčších problémov bola národná nejednotnosť a zlá ekonomická situácia. Vojna Rakúsko-Uhorsko vyčerpávala viac ako iné krajiny a to sa bolo nútené orientovať stále viac na Nemecko, čo vzbudzovalo nevôľu u nenemeckých národov monarchie.

František Jozsef I. zomrel uprostred prvej svetovej vojny, 21. novembra 1916, vo Viedni. Jeho pompézny pohreb bol zatienený vojnovými udalosťami a následným pádom rakúsko-uhorskej monarchie, ktorú cisár spojoval.

Po jeho smrti nastúpil na trón Karol I., jeho politika však nedokázala nájsť cestu k novým národným snahám. V už zúfalej situácii sa pokúsil vyhlásiť 16. októbra 1918 federáciu, ešte v priebehu októbra sa začalo Rakúsko-Uhorsko rozpadať. 28. októbra 1918 bolo vyhlásené Československo. 1. novembra 1918 zbavil Karol I. uhorskú vládu prísahy vernosti.


Špecifikácia produktu

Emise:
1878
Hrana:
hladká
Mincovna:
Uhorská mincovňa
Nominál:
20 frankov, 8 forintov
Ryzost:
900/1000 Au
Téma:
Zlatníky
Země původu:
Rakúsko-Uhorsko
Autor:
Josef Tautenhayn/Anton Scharff
Hmotnost:
6.45 g
Měna:
Zlatník
Náklad:
307 755 ks
Průměr:
21 mm
Série:
Osemzlatníky FJ I. - Uhorsko
Typ:
rímska V.

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern