+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá uncová minca Osudové ženy - Ema Destinová 2018 Proof

1.575,00 € oslobodené od DPH
Zlatá uncová minca Osudové ženy - Ema Destinová 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá uncová minca Osudové ženy - Ema Destinová 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005174
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá smart minca
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Vojtěch Dostál, DiS.
Náklad: 200 ks
Emisia: august 2018
Razba: Česká mincovna

Zobraziť mince v sérii "Osudové ženy"

Osudové ženy

Voľný cyklus mincí Českej mincovne vyrazených z jednej trojskej unce rýdzeho zlata je venovaný ženám. A nie hocijakým – priam osudovým. Po Trójskej Helene a cisárovnej Alžbete „Sissi“ Bavorskej prišiel rad na českú krajanku, ktorej medový hlas uchvátil na prelome 19. a 20. storočia celú planétu – Emu Destinnovú.

Spočiatku sa „božskej Eme“ na domácej pôdě nedarilo a zo skúšky v Národním divadle ju dokonca vyhodili. To však nebolo na škodu, protože vyrazila do sveta, ktorý ju dokázal oceniť. Okúzlila Berlín, Londýn, Viedeň, New York a nakoniec aj Prahu. Žiarila v operách Wagnera, Smetanu, Verdiho, Straussa či Pucciniho a vyžívala sa v rolách osudových žien – Salome, Aidy alebo Carmen. Dvorili jej muži zo všetkých kútov planéty – fanúšikovia aj kolegovia – a medzi jej ctiteľov patril aj jeden z najlepších tenorov všetkých dôb Enrico Caruso. Šťastia v láske sa však bohužiaľ nedočkala. Nekonvenčná celebrita sa aktívne venovala spiritizmu, zdržiavala sa na morbídne zariadenom zámočku a ako jedna z prvých známych žien sa nechala tetovať – obrázok hada na nohe mieril až k jej intímnym partiám. Bola hrdá, tvrdohlavá a rakúske úrady ju počas prvej svetovej vojny zatkli pre podozrenie z účasti v československom odboji. Dnes je Ema Destinnová považovaná za jednu z najvýznamnejších Češiek histórie, čo dokazuje aj jej portrét na 2 000 Kč bankovke.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom skúseného medailéra Vojtěcha Dostála, DiS., je venovaná tvári speváčky s charakteristickým účesom. Jej pôvab podtrháva decentný náhrdelník a kompozíciu reverzu dotvára opis EMA DESTINNOVÁ. Averzná strana mince potom patrí atribútom ostrova Niue, ktorý je poskytovateľom zahraničnej licencie pre vydávanie mincí Českej mincovne – teda nominálnej hodnote 50 DOLLARS (NZD), menu a profilu kráľovnej Alžbety II. a roku emisie 2018.

Na ktorú osudovú ženu sa môžete tešit do budúcna? Môžeme prezradiť, že v jednej trojskej unci zlata sa objaví egyptská kráľovná Kleopatra, ktorej padali k nohám najmocnejší muži antického sveta.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.