Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Česká filharmónia 2018 Proof

1.810,00 € vrátane DPH
Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Česká filharmónia 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá uncový medaila Príbehy našej histórie - Česká filharmónia 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005293
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná medaila
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: MgA. Martin Dašek
Náklad: 100 ks
Emisia: október 2018
Razba: Česká Mincovna

Příběhy naší historie

Cyklus Českej mincovne „Příběhy naší historie“ rozpráva o svetoznámych aj neprávom zabudnutých kapitolách českých dejín, na ktoré by mal byť každý správny patriot hrdý. Tretia pamätná medaila vyrazená z jednej trojskej unce rýdzeho zlata poteší najmä znalcov hudby – je totiž venovaná Českej filharmónii a udalostiam, ktoré sa odohrali pred 100 rokmi.

Príbeh Českej filharmónie nie je len príbehom najvýznamnejšieho českého symfonického orchestra, ale tiež českej kultúrnej svojbytnosti. Hudobné teleso začínalo ako ušľachtilá voľnočasová aktivita hráčov Národního divadla, ktorí chceli verejnosti sprostredkovať popredné diela domácej aj svetovej hudby a podporiť kolegov, ktorí už nemohli hrať. Svoj prvý koncert Česká filharmonie odohrala 4. januára 1896 v Rudolfine pod taktovkou samotného Antonína Dvořáka a v priebehu nasledujúcich dvoch dekád si vybudovala značné renomé nielen doma, ale aj na európskych scénach. Skutočně česká premiéra v slobodnej Československej republike sa potom odohrala za zaujímavých okolností. Pamätného 28. októbra 1918, kedy v Prahe vreli vlastenecké vášne a vyhlasovala sa nezávislosť, prebiehala v Obecním dome skúška orchestra pod vedením Václava Talicha Keď na skúšku vtrhol jednateľ filharmónie so vzrušeným krikom „Máme svobodu! Všecko na ulici!“, dirigent – úplne ponorený do symfonickej skladby Josefa Suka s názvom Zrání – mu iba lakonicky odpovedal: „To je sice hezké, ale my musíme zkoušet.“ Až neskôr, keď vyšiel na ulici, Talich pochopil, čo sa vlastne deje, a urobil všetko pre to, aby o dva dni neskôr premiéra Sukovho diela nadobudala významu osudových októbrových dní. Ohlas byl mimoriadny a mená Českej filharmónie a Václava Talicha sa v hudobnom svete stali pojmom…

Autorom tretieho „Příběhu naší historie“ sa opäť stal MgA. Martin Dašek. Reverznej strane medaily dominuje busta Václava Talicha, ktorá je obklopená opisom zloženým z jeho mena a životných letopočtov. Averznú stranu razby medailér venoval detailnemu pohľadu na Smetanovu síň Obecního domu, ktorá hostila skúšku Sukovho Zrání, a siluete novovzniknutej republiky. Opis averzu pak připomíná slovní výměnu jednatele filharmonie Hubičky s dirigentem Talichem.

Každý zo 100 kusov medailí je ručne číslovaný na hrane a zabezpečený špeciálnym certifikátom pôvodu.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.