Podľa nariadenia vlády, kvôli koronavírovej epidémii, funguje naša predajňa v Bratislave v obmedzenom režime. Objednávky nad 300 EUR zasielame aktuálne ZDARMA !!! Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Aktuality obchodu zlataky.sk

Česká národní banka připravuje novou bankovku

autor: ČNB

Česká národní banka připravuje na duben 2009 vydání nového vzoru 500 Kč bankovek doplněného o nové či zdokonalené ochranné prvky (např. vodoznak, ochranný proužek, opticky proměnlivá barva). Technické inovace na připravované bankovce jsou stejného druhu, jaké ČNB aplikovala na již používaných nových vzorech bankovek nominálních hodnot 1000 Kč a 2000 Kč. Nová řada tří nejvíce používaných bankovek má za cíl lépe chránit bankovky proti padělání a usnadnit veřejnosti rozpoznání padělaných bankovek od pravých.

Návrh vyhlášky, která obsahuje popis nových ochranných prvků a popis rozdílů mezi 500 Kč bankovkami vzoru 2009 a předcházejícími dosud platnými vzory bankovek stejné hodnoty vydanými v letech 1995 a 1997, je v těchto dnech rozesílán do meziresortního připomínkového řízení. Před vydáním bankovek do oběhu bude veřejnost s novými ochrannými prvky podrobně seznámena.

Pavlína Bolfová
mluvčí České národní banky

České Bankovky
České ročníkové sady mincíneděle 07. prosince 2008

Staršie aktuality

Archív aktualít