+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Investičné zlaté mince

Investičné zlaté mince sú mincami, ktoré pochádzajú zo svetoznámych mincovní, na trhu sa objavujú už desiatky rokov a sú známe a vyhľadávané u investorov na celom svete. Investičné zlaté mince se razia z rýdzeho zlata a sú razené vo svetoznámych mincovniach, medzi ktoré patrí napr. Kanadská královská mincovna, australská mincovna Perth Mint, Britská královská mincovna, americká státní mincovna atd.

Investičné zlaté mince sa vyznačujú celosvetovou akceptovateľnosťou, veľkou likviditou a je teda jedno, keď sa do sveta vydáte s mincami, ktoré pocházdajú z Kanady (minca Maple leaf), Austrálie (minca Klokan) alebo s európskou mincou Wiener Philharmoniker. Tieto mince sú akceptovateľné po celom svete a opäť rýchlo zameniteľné za peniaze.

Investičné zlaté mince sú oficiálnym platidlom. Ich hmotnosť a rýdzosť je garantovaná nie iba samotnou mincovňou, v ktorej sa minca razí, ale tiež štátom. Minca je nositeľom nominálnej hodnoty, ktorá ale nezodpovedá celkovej hodnote danej mince, tá je mnohonásobne vyššia. Nominálna hodnota, ktorá je na danej minci vyrazená, je uznateľná zákonom a garantujú ju jednotlivé centrálne banky daných krajín. Týmito zlatými investičnými mincami by ste mohli platiť aj v obchode.

Nominálna hodnota na zlatých investičných minciach taktiež zaisťuje veľkú mobilitu, znamená to teda, že pokiaľ by ste prevážali z jednej krajiny do druhej mincu s nominálnou hodnotou 100 EUR (zlatá minca Wiener Philharmoniker), veziete menu, teda len daný nominál aj keď hodnota mince je podstatne vyššia.

Investičné zlaté mince sú oslobodené od platby dane z pridanej hodnoty.

skrýt filtr
Hmotnosť
Emitent / Výrobca Array

Zoradiť podľa:
Cena  vzostupne zostupne

Zlatá investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz

Zlatá investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz

1.367,87 €
Na objednávku
k dispozícii do 10 pracovných dní
Zlatá investičná minca Wiener Philharmoniker 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

Zlatá investičná minca Wiener Philharmoniker 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

1.371,16 €
Cena za kus pri objednávke viac ako 10 kusov
Skladom
Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

Zlatá investičná minca Maple Leaf 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

1.367,17 €
Cena za kus pri objednávke viac ako 10 kusov
Skladom
Zlatá investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

Zlatá investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz (Odber nad 10 Ks)

1.364,49 €
Cena za kus pri objednávke viac ako 10 kusov
Na objednávku
k dispozícii do 10 pracovných dní

Mohlo by vás zaujímať - Investičné zlaté mince


Svetový "oceán dlhov" – Zlato, prístav bezpečia!

Žijeme vo svete, ktorý sa vyznačuje svojou obrovskou dynamikou. Vidíme, ako se dnešný globálny svet vyvíja neustále dopredu a prepájanie sveta je patrné na každom kroku. Technický pokrok robí svet stále menším. Vývoj zo sebou nenesie iba pozitívne veci, ale prináša tiež množstvo negatív. Neustále sa zvyšujúce nároky na životné prostredie, zdroje, pracovné podmienky, bývanie, ekonomiku atď. Svetové ekonomiky sú na seba úzko napojené vo všetkých smeroch a stačí teda málo a môže dôjsť k zrúteniu celého systému, nie iba toho finančného a následky potom pocíti bohužiaľ všetci. Dá sa povedať, že dnešný svet je ako domček z kariet, kde stačí málo a zrúti sa celý systém. Spomeňme si na Veľkú hospodársku krízu v dvadsiatych rokoch minulého storočia a na nedávnu finančnú krízu, ktorá sa z USA rozšírila do celého sveta, ako určitá forma globálnej nákazy. Krízy za sebou zanechali nedozierne ekonomické následky. Bohužiaľ ponaučenie sa nekonalo a vidíme stále väčšie a väčšie problémy. Problémy, které nielen že pretrvávajú z časov minulých a kumulujú sa, ale tiež sa objavujú ďalšie nové. Nedochádza teda k ich úbytku a riešeniu, naopak narastajú.

Drahé kovy, nielen náš známy žltý kov, zlato, predstavujú všeobecne ochranu v dobách neistých. Tieto kovy je možné chápať ako prístav bezpečia v neistom finančnom svete, ktorý je postavený iba na tlačení stále viac a viac papiera, který sa jedného dňa stane bezcenný. Zlato malo v minulosti, má dnes a nič nenasvedčuje tomu, že nebude mať aj v budúcnosti svoju hodnotu a silu. Hlavnou úlohou zlata je uchovať hodnoty, ochrana bohatstva, bezpečia proti rastúcej inflácii atď. Dnes, keď centrálne banky razia cestu kvantitatívneho uvolňovania, zadlžovania, hľadania "zdravej" miery inflácie, rastie stále viac úloha žltého kovu. Zlato by malo byť súčásťou portfólia každého investora. Známe príslovie hovorí "kto má zlato, určuje pravidlá". Aj v dnešnej dobe je tomu tak, vidíme ako hlavne globálne veľmoci Čína, Rusko, India hromadia zlato, vedia prečo, naproti tomu západné krajiny sa ho zo svojich rezerv zbavujú. Bohatstvo uložené do zlata je dobrá voľba a dnešný svet tomu vytvára veľmi úrodnú pôdu.


Niekoľko zaujímavostí zo sveta zlatých mincí

  • Medzi investičné zlaté mince, ktoré sú akceptovateľné na celom svete, likvidné a obľúbené u investorov patria kanadské mince Maple Leaf, australske mince Kangaroo, rakúska minca Wiener Philharmoniker, čínska Panda, americké mince American Buffalo a American Eagle, britská Britannia a juhoafrická minca Krugerrand.
  • Najstaršia a tiež najťažšia z týchto mincí je minca z juhoafrickej mincovne, zlatá investičná minca Krugerrand. Prvá minca bola vyrazená už v roku 1967. Od ostatných mincí sa odlišuje tým, že jej hmotnosť je vyššia ako 1 Oz a to konkrétne 33,93 g. Minca obsahuje 91,67 % zlata (1 Oz) a 8,33 % medi. Minca je razená z 22 karátového zlata. V 80. rokoch pokrývala takmer 90 % svetového trhu zlatých mincí a za celú dobu sa ich vyrobilo cca 60 miliónov kusov.
  • Zlaté investičné mince pochádzajúce z austrálskej mincovne Perth Mint (Klokan - Kangaroo) a mince pochádzajúce z čínskej mincovne (Panda) sa odlišujú od ostatných tým, že sa každoročne mení podoba vyobrazenia klokana, prípadne pandy.
  • Čínska mincovňa začala od roku 2016 raziť svoje zlaté investičné mince Panda o hmotnosti 30 g, nie už o hmotnosti 1 Oz (31,103 g) a ďalej potom v gramážach 15 g, 8 g, 3 g a 1 g. Trojské unce prevádzajú históriu a peňažné systémy v krajinách západného sveta, teda unce nie sú Číne až tak blízke. Čínsky menový systém unce nepoužíval, teda prechod k metrickému systému nebol až takým prekvapením.
  • Najväčšie množstvo zlata vo svojich rezervách má USA a to cca 8.133,5 ton. Tento podieľ na celkových rezervách činí cca 75 %. Na druhom mieste je Nemecko s cca 3.500 tonami a podieľom na rezervách cca 68 % a na treťom mieste je Francúzsko s cca 2.500 tonami zlata a podielom cca 63 %. V posledných rokoch sa postupne dostávajú do popredia a razantne navyšujú svoje rezervy východné veľmoci, ako je Čína, India a Rusko.
  • Od roku 1989 razí austrálska mincovňa Perth Mint zlaté mince s motívom Klokana – Kangaroo. V roku 2012 vyrazila mincovňa najťažšiu zlatú mincu sveta, o rýdzosti 999,9 %, s nominálnou hodnotou 1,000,000 austrálskych dolárov a o hmotnosti 1 tony, priemere 80 cm a hrúbky 12 cm a práve s motívom klokana.