Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky     Investičné zlaté tehličky
Hmotnosť -
-
- g
Cena -
-
- EUR
Dostupnosť +
Vybrať všetko
Skladom na pobočke +
Vybrať všetko
Výrobca +
Vybrať všetko
Krajina pôvodu +
Vybrať všetkozobrazít text

Investičné zlaté tehličky

Investičné zlaté tehličky predstavujú popri investičných zlatých minciach ďalšiu formu investovania do žltého kovu. Celosvetovo pôsobí veľké množstvo rafinérií, jedná sa o celosvetovo známych rafinérov, ktorí produkujú tehličky akceptovateľné na svetových trhoch, ale existuje tiež mnoho menších, skôr lokálnych rafinérov, ktorí nie sú až tak medzi investormi známi a likvidita ich produktov je skôr lokálneho charakteru.

Svetovo známi producenti investičných zlatých tehličiek, vyrábajú zlaté tehličky, ktoré zodpovedajú londýnskemu štandardu "Good delivery" LBMA. Na tomto zozname sú len takí výrobcovia zlatých investičných tehličiek, ktorí splňajú prísne podmienky od samotnej výroby až po predaj.

Investičné zlaté tehličky ponúkame o hmotnostech od 1 g1.000 g. Taktiež sú tu zahrnuté tehličky o hmotnosti jednej trojskej unce teda 31,103 g.

Jednotlivé tehličky do hmotnosti 100 g, sú zalisované v plastovom obale, ktorý zároveň slúži ako certifikát. Tehličky do 100 g sú tehličky razené, avšak 100 g zlaté investičné tehličky sú aj liate. Tehličky o hmotnosti 250 g, 500 g a 1.000 g jsou liate.

Medzi najznámejšie rafinérie patrí napr. švajčiarsky Argor-Heraeus SA, austrálsky Perth Mint, švajčiarska rafinéria PAMP, rakúska rafinéria Münze Österreich alebo juhoafrická rafinéria Rand Rafinery.

Zlaté investičné tehličky sú oslobodené od platby dane z pridanej hodnoty.

Zoradiť:
Celkom 117 produkty
Novinka
Limitovaná edícia
Posledný kus!
Skladom
2 315,00 EUR
Online výkupná cena
Posledné kusy na sklade
Skladom
7 688,15 EUR
Strana 1 z 10

Svetovo známe rafinérie

  • Argor Heraeus SA
    Švajčiarska spoločnosť oslávila svoje 65. výročie v roku 2016 (založená v roku 1951). Firma je akreditovaná londýnskou burzou drahých kovov LBMA, štandard "good delivery", čo jej a jej produktom prisudzuje svetovú prestíž. Medzi jej portfólio patria obľúbené zlaté, strieborné, platinové a palládiové tehličky o rôznych gramážach. Tento popredný svetový producent drahých kovov ročne spracuje až 400 ton zlata.
  • PAMP Suisse
    Súkromná spoločnosť PAMP bola založená v roku 1977 vo Švajčiarsku. Každoročne spracováva 450 ton zlata a veľké množstvo žltého kovu použitého pre celosvetovú výrobu šperkov pochádza práve odtiaľ. Najznámejším produktom sú tehličky populárnej Fortuny, ktoré sú dostupné v zlate, striebre i v platine o veľkosti od 1 do 100 gramov.
  • Münze Österreich
    Rakúska mincovňa je oficiálnou mincovňou pôsobiacou v Rakúsku so sídlom vo Viedni. Patrí medzi globálnych hráčov v mezinárodnom mincovom priemysle a medzi popredné svetové mincovne. Jej história je dlhá 800 rokov, dnes je v 100% vlastníctve rakúskej centrálnej banky a ako jediná má právo na razbu meny. V súčasnej dobe zamestnáva okolo 200 ľudí a ročne vyrobí cca 450 miliónov mincí. Je takisto jedným z akcionárov švajčiarskej rafinérie Argor Heraeus SA. Mincovňa razí svetovo populárne mince Wiener Philharmoniker o hmotnosti 1/10 Oz, 1/4 Oz, 1/2 Oz, 1 Oz. Od roku 2008 razí tiež striebrné mince Wiener. Lícna strana mince obsahuje Veľké varhany v Zlatej sále viedenského Musikvereinu, kde sídli Viedenská filharmónia. Na rube sú potom zobrazené rôzne hudebné nástroje. Okrem mincí produkuje zlaté investičné tehličky o hmotnosti 1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g, 50 g, 100 g, 250 g, 500 g a 1 000 g. Tehličky o hmotnosti 1 g, 5 g a 10 g obsahujú na svojej zadnej strane vyobrazenie Lipicanského koňa, ktoré je prevedené laserem, špeciálnou holografickou technikou označovanou ako Kinebar. Kinebar je svetový unikát, ktorý je vytvorený technológiou Kinegram na zlaté tehličky. Kinegram - Obraz kinegramu je vytvorený jemnými linkami rôznej hĺbky a tvaru. Pri zmene uhlu dopadajúceho svetla sa obraz kinegramu postupne mení a vytvára efekt pohybujúceho sa obrazu. Špeciálne high-tech zabezpečenie Kinegram embosované do substrátu tehličky drahého kovu je označované ako Kinebar.
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern