Aktuálne ceny: Cena zlata 1694.82 USD/oz   Cena striebra 20.595 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Maui and the Fire Maori Art Sada zlatých mincí 2019 Proof

Maui and the Fire Maori Art Sada zlatých mincí 2019 Proof

19:32
posledná aktualizácia ceny
005437
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlaté pamätné mince

Zobraziť mince s motívom z "maorskej mytológie"

Māui and the Goddess of Fire - 2019

Exkluzívna sada dvoch zlatých mincí vydaných Novozélandskou bankou pre rok 2019 a razených v špičkovej kvalite proof, každá o hmotnosti 1/2 trojskej unce z rýdzeho 99.99% zlata, je venovaná maorskej mytológii a príbehu - Ako Maui získal pre svet oheň.

.

Na rube každej mince je jedna z kľúčových postáv legendy, ktorými sú Maui a bohyňa ohna, Mahuika. Zachytáva časť príbehu, kedy Maui získal od bohyne niekoľko ohnivých nechtov a tie jej tak zostávajú len na jednej ruke. Sukňu bohyne zdobí trojuholníkový vzor, ktorý sa opakuje tiež na drevenej krabičke a predstavuje plápolajúci oheň. Pozadie na oboch minciach dekorujú maorské ornamenty Koru - symbolika rozvíjajúceho sa listu paprade a je doplnené o nápisy "TEKAU TARA" a nominálnu hodnotu.
Mince rozprávajú maorskú legendu o tom, ako Maui získal pre svet oheň. Poloboh Maui bol zvedavý, odkiaľ pochádza oheň. Preto uhasil oheň vo všetkých dedinách a čakal, čo sa stane. Dedinčania boli zdesení a žiadali o radu svojho Ragaritu. Ten im poradil, aby sa niekto vydal za bohyňou Mahuikou a o oheň ju požiadal. Maui bol rád, že jeho plán vyšiel a ponúkol sa, že sa vypraví za bohyňou na spálenú horu. Maui bol synom Makeatutara, boha podsvetia a preto bol bohyňou ohňa vľúdne prijatý. Lžou z nej postupne vylákal všetky jej ohnivé nechty. Keď bohyňa zistila, že ju Maui oklamal, chcela ho potrestať. Pri prenasledovaní po ňom vrhla oheň, ktorý ho minul, ale zasiahol stromy, ktoré si v sebe oheň uchovali. Keď sa Maui z výpravy vrátil, bol bez ohňa, ale priniesol suché drevo. Dedinčanom ukázal, ako založiť oheň trením dreva o seba.

Líce každej mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydania "2019" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Obe mince sú zapuzdrené do akrylátového rámčeka a vložené do drevenej krabičky. Luxusná krabička v tvare trojuholníka je ručne vyrobená z dreva stromu Totara a horné veko je zdobené symbolickým vzorom plameňov - trojuholníky. Súčasťou každej sady je originálny certifikát pravosti. Súbor bol vydaný vo veľmi limitovanom náklade iba 150 kusov pre celý svet!

Upozornenie
Prosím, berte na vedomie, že drevená krabička je ručne vyrobená a môže vykazovať drobné nedokonalosti, rozdiely vo farbe a štruktúre dreva.


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Mincovna:
BH Mayer's
Nominál:
2 × 10 NZD
Průměr:
30 mm
Země původu:
Nový Zéland
Autor:
Dave Hakaraia
Hmotnost:
2 × 1/2 Oz
Materiál:
999.9/1000 Au
Náklad:
iba 150 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Povesti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.215.190.193

Holoubek koncern