Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Maui and the First Dog Maori Art Sada zlatých mincí 2020 Proof

Maui and the First Dog Maori Art Sada zlatých mincí 2020 Proof

04:40
posledná aktualizácia ceny
005895
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlaté pamätné mince

Zobraziť mince s motívom z "maorskej mytológie"

Māui and the First Dog - 2020

Exkluzívna sada dvoch zlatých mincí vydaných Novozélandskou bankou pre rok 2020 a razených v špičkovej kvalite proof, každá o hmotnosti 1/2 trojskej unce z rýdzeho 99.99% zlata, je venovaná maorskej mytológii a príbehu - Ako Māui stvoril prvého psa na Novom Zélande

.

Rub každej mince rozpráva časť legendy o pevode novozélandského psa. Na prvejí minci rozhnevaný Māui naprahuje ruku, aby premenil svojho švagra Irawaru do podoby psa. Druhá minca zachytáva Irawaru po promene s jeho ženou Hinauri, ktorá plače nad stratou manžela. Pozadie na oboch mincí dekorujú maorské ornamenty koru, ktoré po obvode dopĺňa nominálna hodnota v angličtine a maorčine "TEN DOLLARS" a "TEKAU TARA".
Podľa maorskej legendy stvoril prvého psa na Novom Zélande vznetlivý poloboh Māui. Po návrate z rybolovu Māui potrestá svojho švagra Irawaru a premení ho na psa. Jeho sestra Hinauri hľadá manžela a Māui jej poradí, aby zavolala "Moi! Moi!". Na volanie k nej pribehne pes. Keď Hinauri zistí pravdu o svojom mužovi, vrhne sa do mora. Verzií o dôvode sporu medzi švagrami je niekoľko. Māui žiarli na rybárske umenie a úlovok Irawara, trestá ho za jeho lenivosť a chamtivosť alebo sa hnevá, že mu nedal svoj plášť. Osud Hinauri tiež nekončí skokom do mora, ale pokračuje ďalším príbehom.

Líce každej mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydania "2020" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Mince sú vložené do ručne vyrobenej krabičky z novozélandského dreva. Horné veko je vykládané tradičným vzorom. Súčasťou každej sady je originálny certifikát pravosti. Súbor bol vydaný vo veľmi limitovanom náklade iba 150 kusov pre celý svet!

Upozornenie
Prosím, berte na vedomie, že drevená krabička je ručne vyrobená a môže vykazovať drobné nedokonalosti, rozdiely vo farbe a štruktúre dreva.


Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Mincovna:
BH Mayer's
Nominál:
2 × 10 NZD
Průměr:
30 mm
Země původu:
Nový Zéland
Autor:
Dave Hakaraia
Hmotnost:
2 × 1/2 Oz
Materiál:
999.9/1000 Au
Náklad:
pouze 150 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Pověsti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern