Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.005 USD/oz   Cena striebra 29.442 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca 5 Oz Objavenie Nového sveta - Leif Eriksson 2020 Perleť Proof
Limitovaná edícia

Zlatá minca 5 Oz Objavenie Nového sveta - Leif Eriksson 2020 Perleť Proof

02:39
posledná aktualizácia ceny
005611
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

5 Oz zlatá minca s perleťou - Discovery of the New World

Vnútorná perleť v modrom odtieni, vsadená do mince, zobrazuje na svojom rube vikingskú loď zdolávajúcu vlny oceánu. V popredí vľavo je umiestnená podobizeň legendárneho Vikinga a v hornej časti je uvedené jeho meno "LEIF ERIKSSON". Časti obrazu prechádzajú tiež do vonkajšieho okružia mince, na ktorom je uvedený nápis "DISCOVERY OF THE NEW WORLD" a rok emisie "2020".
Prvým Európanom, ktorý dosiahol brehy Severnej Ameriky bol vikingský prieskumník Leif Eriksson. Stalo sa tak približne pred 1000 rokmi, 500 rokov pred výpravou Krištofa Kolumba.
Leif Eriksson bol pôvodom Nór, ale narodil sa okolo roku 970 na Islande a následne vyrastal v Grónsku. Do grónskeho vyhnanstva bol z islandskej kolónie presídlený s celou rodinou za zločiny jeho otca. Týím bol Erik Červený, ktorý sa tak stal objaviteľom a prvým osadníkom Grónska. Leif bol vychovávaný ako tradičný Viking, k láske k moru a znalostiam navigácie.
V dospelosti, pri návšteve Nórska, prijal kresťanstvo. Na poverenie kráľa Olafa I. Tryggvasona sa vydal šíriť novú vieru medzi ďalších vikingských osadníkov. Z rôznych prameňov nie je úplne jasný popis jeho nasledujúcej plavby. Skutočnosťou je, že počas nej dosiahol pobrežie severoamerického kontinentu. Novoobjavenú zem nazval, podľa divokého hrozna hojne rastúcej vínnej révy v tejto oblasti, Vinland. Podľa niektorých prameňov navštívil pred Vinlandom ďalšie dve miesta, ktoré pomenoval Helluland (Baffinov ostrov) a Markland (Labradorský polostrov).
V nasledujúcich storočiach mnoho bádateľov hľadalo dôkaz o Erikssonovom pristátí, ktoré bolo zaznamenané v islandských ságach. V 60. rokoch 20. storočia bola v najsevernejšej časti ostrova Newfoundland (L'Anse aux Meadows), nájdená vikingská osada datovaná do obdobia 11. storočia. Táto osada zodpovedá popisu miesta, kde údajne Leif prečkal zimu pred návratom do Grónska.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS" a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v extrémne limitovanom náklade iba 25 kusov pre celý svet!

Séria Mother of Pearl
Mince tejto série prechádzajú zdĺhavým a sofistikovaným procesom výroby. Perleť je získavaná z lastúr najväčších perlorodiek (morské perly) na svete - Pinctada Maxima, ktoré dorastajú až 30 cm v priemere. Ustrice sú chované na perlových farmách v dokonale izolovaných oblastiach oceánov pri pobreží Austrálie, Tahiti, Fidži, Indonézie a Filipín. Ich lastúry majú veľmi silnú vnútornú škrupinovú vrstvu tvorenú perleťou. Výber najkrásnejších perleťových škrupín pre sériu Mother of Pearl trvá až 12 týždňov. Potom sú upravené do požadovaného tvaru a pomocou ultrazvukových vĺn je vytvorený motív prepracovaný do najmenších detailov. Pre dosiahnutie individuálneho zafarbenia je perleť namáčaná v kúpeli s príslušnou farbou ďalších 5 týždňov. Následne je perleťové jadro vložené do mince komplikovaným technickým postupom.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Mother of Pearl

Špecifikácia produktu

Emisia:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 25 ks
Priemer:
65 mm
Séria:
Mother of Pearl
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy
Hmotnosť:
155,5 g (5 Oz)
Nominálna:
100 SBD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Au, Perleť
Téma:
Výročné

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern