Aktuálne ceny: Cena zlata 2397.79 USD/oz   Cena striebra 29.166 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Bluenose - 100. výročie 2021 Proof
Akcia
Limitovaná edícia

Zlatá minca Bluenose - 100. výročie 2021 Proof

21:46
posledná aktualizácia ceny
006149
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

100. výročie lode Bluenose

Táto jedinečná zlatá minca, ktorú vydáva Kanadská kráľovská mincovňa v roku 2021, je vyrazená z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 % a hmotnosťou 7,8 gramu v kvalite proof a je vydaná pri príležitosti 100. výročia spustenia legendárneho škunera Bluenose na vodu.

Na reverze mince je kombinácia dvoch vyobrazení dizajnu škunera, ktorý Bluenose daroval rýchlosť, ako aj eleganciu a majestátnosť. Pôsobivý kontrast je dosiahnutý súhrou rôznych povrchových úprav a techník rytia. Kresba v pozadí sa zameriava na konštrukciu a čisté línie, ktoré stoja za úspechmi rybárskeho a pretekárskeho šampióna. V popredí je Bluenose zobrazený bez plachiet a takeláže, iba ovešaný sériou signálnych vlajok. Tento obraz vychádza zo známych fotografií zo slávnostného spustenia lode na vodu 26. marca 1921. Vynútená perspektíva zdôrazňuje líniu prove a vytvára ilúziu pohybu. Motív dopĺňa nápis "CANADA", rok vydania "2021" a nominálna hodnota "100 DOLLARS".
Bluenose bol rybársky a pretekársky škuner, postavený podľa návrhu staviteľa lodí Williama Jamesa Roué v Novom Škótsku. Na svoju prvú rybársku plavbu sa vydala 15. apríla 1921. Drevený škuner bol navrhnutý s ohľadom na plánovanú účasť na prestížnych rybárskych regatách, ktoré sa konali mimo rybárskej sezóny. Pod vedením kapitána Angusa Waltersa získala Medzinárodnú trofej v rokoch 1921, 1922, 1923, 1931 a 1938. Zároveň bol držiteľom rekordu za najväčší úlovok rýb prepravených do domovského prístavu Lunenburg.
Názov Bluenose pochádza z prezývky Nového Škótska, ktorá sa ujala koncom 18. storočia. Vďaka svojim úspechom bol označovaný aj ako "kráľovná severného Atlantiku".
Po vypuknutí druhej svetovej vojny bola pre svoju zraniteľnosť predaná a začala slúžiť ako obchodná loď vo vojensky pokojnom Karibskom mori. Práve v týchto vodách však v roku 1946 našla svoju záhubu. Pri Haiti bola vážne poškodená po náraze do koralového útesu a opustená posádkou. Pri pátraní po jej pozostatkoch sa ju nepodarilo spoľahlivo identifikovať medzi mnohými inými vrakmi v rizikovej oblasti.
Pýcha Kanaďanov na slávu škunera Bluenose je opakovane pripomínaná na obehových a pamätných minciach, poštových známkach a poznávacích značkách Nového Škótska. V roku 1955 boli ikonický škuner a jeho kapitán uvedení do Kanadskej športovej siene slávy. Bolo to prvýkrát, čo táto pocta nebola udelená osobe.

Na averze je portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Bluntovej s nápismi "ELIZABETH II" a "D.G.REGINA".

Minca sa dodáva v koženkovej darčekovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, ktorý je limitovaný len na 2 000 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Obľúbené zberateľské mince skladom Fascinujúci svet dopravných prostriedkov

Špecifikácia produktu

Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
100 CAD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Krajina pôvodu:
Kanada
Hmotnosť:
7,8 g
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Náklad:
iba 2 000 ks
Priemer:
20 mm
Téma:
Dopravné prostriedky

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.0.143

Holoubek koncern