Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.095 USD/oz   Cena striebra 27.409 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Bluenose - 100. výročie 2021 Proof
Akcia
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Zlatá minca Bluenose - 100. výročie 2021 Proof

14:02
posledná aktualizácia ceny
006149
kód produktu
Pôvodná cena: 799,00 EUR
723,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 76,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

100. výročie lode Bluenose

Táto jedinečná zlatá minca, ktorú vydáva Kanadská kráľovská mincovňa v roku 2021, je vyrazená z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,99 % a hmotnosťou 7,8 gramu v kvalite proof a je vydaná pri príležitosti 100. výročia spustenia legendárneho škunera Bluenose na vodu.

Na reverze mince je kombinácia dvoch vyobrazení dizajnu škunera, ktorý Bluenose daroval rýchlosť, ako aj eleganciu a majestátnosť. Pôsobivý kontrast je dosiahnutý súhrou rôznych povrchových úprav a techník rytia. Kresba v pozadí sa zameriava na konštrukciu a čisté línie, ktoré stoja za úspechmi rybárskeho a pretekárskeho šampióna. V popredí je Bluenose zobrazený bez plachiet a takeláže, iba ovešaný sériou signálnych vlajok. Tento obraz vychádza zo známych fotografií zo slávnostného spustenia lode na vodu 26. marca 1921. Vynútená perspektíva zdôrazňuje líniu prove a vytvára ilúziu pohybu. Motív dopĺňa nápis "CANADA", rok vydania "2021" a nominálna hodnota "100 DOLLARS".
Bluenose bol rybársky a pretekársky škuner, postavený podľa návrhu staviteľa lodí Williama Jamesa Roué v Novom Škótsku. Na svoju prvú rybársku plavbu sa vydala 15. apríla 1921. Drevený škuner bol navrhnutý s ohľadom na plánovanú účasť na prestížnych rybárskych regatách, ktoré sa konali mimo rybárskej sezóny. Pod vedením kapitána Angusa Waltersa získala Medzinárodnú trofej v rokoch 1921, 1922, 1923, 1931 a 1938. Zároveň bol držiteľom rekordu za najväčší úlovok rýb prepravených do domovského prístavu Lunenburg.
Názov Bluenose pochádza z prezývky Nového Škótska, ktorá sa ujala koncom 18. storočia. Vďaka svojim úspechom bol označovaný aj ako "kráľovná severného Atlantiku".
Po vypuknutí druhej svetovej vojny bola pre svoju zraniteľnosť predaná a začala slúžiť ako obchodná loď vo vojensky pokojnom Karibskom mori. Práve v týchto vodách však v roku 1946 našla svoju záhubu. Pri Haiti bola vážne poškodená po náraze do koralového útesu a opustená posádkou. Pri pátraní po jej pozostatkoch sa ju nepodarilo spoľahlivo identifikovať medzi mnohými inými vrakmi v rizikovej oblasti.
Pýcha Kanaďanov na slávu škunera Bluenose je opakovane pripomínaná na obehových a pamätných minciach, poštových známkach a poznávacích značkách Nového Škótska. V roku 1955 boli ikonický škuner a jeho kapitán uvedení do Kanadskej športovej siene slávy. Bolo to prvýkrát, čo táto pocta nebola udelená osobe.

Na averze je portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Bluntovej s nápismi "ELIZABETH II" a "D.G.REGINA".

Minca sa dodáva v koženkovej darčekovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, ktorý je limitovaný len na 2 000 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Obľúbené zberateľské mince skladom Fascinujúci svet dopravných prostriedkov

Špecifikácia produktu

Hmotnosť:
7,8 g
Náklad:
iba 2 000 ks
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
100 CAD
Priemer:
20 mm
Téma:
Dopravné prostriedky
Krajina pôvodu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.201.97.224

Holoubek koncern