Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Double Sovereign Australia 2019 Proof

Zlatá minca Double Sovereign Australia 2019 Proof

06:12
posledná aktualizácia ceny
005570
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá pamätná minca

Australian Double Sovereign 2019

Exkluzívna zlatá minca razená v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z 22 karátového zlata a hmotnosti 15.982 g je jubilejný Double Sovereign vydaný mincovňou Perth Mint ako pripomienka bohatej histórie tejto austrálskej mince pri príležitosti 200. výročia narodenia kráľovnej Viktórie.

Minca na svojom rube nesie historické prvky z originálu rubovej strany Sovereignu typu I. od Leonarda Charlesa Wyona z roku 1855 - korunu sv. Edwarda, vavrínový veniec a nápis "AUSTRALIA". Jubilejný design dopĺňa značka ("privy mark") s číslovkou "200", ktorá odkazuje na výročie narodenia kráľovnej Viktórie. Súčasťou designu sú nápisy "PERTH MINT" a "DOUBLE SOVEREIGN". Minca je vydána podľa austrálskeho zákonníka z roku 1965 ako legálne platidlo.
K povoleniu razby vlastných mincí v Austrálii došlo po objavení ložísk zlata v Novom Južnom Walese a následnom otvorení Kráľovskej mincovne v Sydney. Nová mincovňa začala v roku 1855 raziť z lokálne ťaženého zlata všeobecne prijatú menu - Sovereign a Half Sovereign. Nové mince mali rovnakú hmotnosť a rýdzosť ako v Británii, ale neniesli imperiálny motív. Nový koloniálny typ vytvoril Leonard Charles Wyon a ukončil tým rad tradícií. Wyonov motív tvorili koruna sv. Edwarda a vavrínový veniec doplnený nápisom "SYDNEY MINT" a nominálnou hodnotou "ONE SOVEREIGN" (na imperiálnych typoch nebol nominál v tej dobe uvádzaný). Prevratný bol uvedený nápis "AUSTRALIA". Austrália bola vtedy obyčajnou kolóniou a svoju nezávislosť na Spojenom kráľovstve získala až o polstoročia neskôr. Preto, aby kvalita a rýdzosť novo razených mincí neohrozila povesť britskej meny, bola ich platnosť pôvodne obmedzená iba na územie Austrálie. Kvalita "austrálskych" Sovereignov obstála a to tiež stálo za zánikom vlastného koloniálneho designu. Po roku 1870 bol nahradený klasickým imperiálnym typom.
Double Sovereign s nominálnou hodnotou dvoch libier sa objavil v Británii okolo roku 1820. S imperiálnym motívom, sv. Juraj bojuje s drakom, od Benedetta Pistruccia sa v Austrálii razil iba dvakrát - v roku 1887 a 1902.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s iniciály "JC" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" rok vydania a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
50 AUD
Průměr:
28.90 mm
Téma:
Repliky mincí
Autor:
Ing Ing Jong, Jody Clark
Hmotnost:
15.982 g
Náklad:
iba 500 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
917/1000 Au (22 karátové zlato)
Země původu:
Austrália

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern