Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca k narodeniu dieťaťa Vitaj na svete 2021 Proof

Zlatá minca k narodeniu dieťaťa Vitaj na svete 2021 Proof

10:20
posledná aktualizácia ceny
005931
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Obdĺžniková minca - Vitaj na svete

Exkluzívna zlatá minca obdĺžnikového tvaru, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2021 v špičkovej kvalite proof o váhe 2 g v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata, k významnej udalosti narodeniu dieťaťa prvý dotyk bábätka a maminky. Minca je vyrazená vo švajčiarskej rafinériu PAMP, čo jej dodáva prestížny punc najvyššej kvality. Návrh mince realizovala mladá výtvarníčka Veronika Adamcová.
Táto minca je ideálna ako darček k narodeniu dieťaťa a bude ho sprevádzať životom a chrániť ho.

Minca Vitaj na svete

Darček bábätku v podobe mince, prípadne šperku, má dlhú a zaujímavú tradíciu. Príslušníci šľachty dávali do kolísky svojim potomkom rôzne zlaté artefakty, najprv ozdobné gombíky, neskôr zlaté a strieborné mince. Postupne sa tento zvyk rozšíril aj medzi meštianstvo a ďalšie vrstvy obyvateľstva. Pozornosť od kmotra venovaná po narodení bývala veľmi dôležitá a mala novonarodeného človiečika sprevádzať životom a chrániť ho. Mala mu zaistiť šťastie a blahobyt. Dnes by sme povedali, že bola akousi investíciou v jeho živote.

Minca na svojom rube zobrazuje prvý dotyk bábätka a mamičky plný emócií, lásky a dôvery. Silné puto, ktoré narodením vzniká a po celý život sa prehlbuje a silnie. Motív dopĺňa nápis "Vitaj na SVETE" a iniciály autorky "VA".

Lícna strana obsahuje vnútorné okružie s tradičným portrétom britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho, iniciály autora "IRB", nominálnu hodnotu "10 DOLLARS" a rok vydania "2021". Pod portrétom je uvedená váha a rýdzosť.

Každá minca je vložená do darčekového kartónového obalu, ktorý slúži zároveň ako certifikát autenticity, navyše obsahuje priestor pre osobné venovanie. Náklad je limitovaný na 200 ks pre celý svet!

Zlatá minca do kolísky

Zlato predstavuje jedinečnosť, stabilnú hodnotu a krásu. Takto je vnímané od počiatku našej civilizácie. Je tomu už dávno, čo sme našli záľubu v zlatých šperkoch a obchod sme si začali uľahčovať pomocou zlatých mincí. Od prehistorických čias, kedy bolo zlato najvzácnejším z vtedy známych kovov, viera v neho zostala v ľudstve hlboko zakódovaná. Späť k starým tradíciám. Zlato je známe ako dlhodobý uchovávateľ hodnoty. Naozaj ideálny darček pre vstup do života aj poistka proti všetkým nástrahám.


Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Hrana:
hladká
Nominál:
10 SBD
Rozměr:
19 x 11,5 mm
Téma:
Láska a city
Autor:
Veronika Adamcová
Hmotnost:
2 g
Náklad:
200 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999,9/1000 Au
Země původu:
Šalamúnove ostrovy

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern