+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Nové Francúzsko 2020 Proof

1.326,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Nové Francúzsko 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Nové Francúzsko 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005826
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamätná minca 2020
Nominál: 200 CAD
Priemer: 29 mm
Hmotnosť: 15.43 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Alan Daniel
Emisia: 2020
Náklad: iba 1 000 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané v sérii "Early Canadian History"

Early Canadian History: New France

Exkluzívna zlatá minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2020 v špičkovej kvalite proof v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata je venovaná ranej kanadskej histórii.

Ide o tretiu mincu tejto série, ktorá zaznamenáva udalosti a osobnosti utvárajúce Kanadu do podoby, akú poznáme dnes. Súčasťou série sú už vydaná minca Prvé národy (First Nations - emisia 2018) a Príchod Európanov (Arrival of the Europeans - emisia 2019).

Na rube mince vytvoril kanadský umelec Alan Daniel ohromujúce vizuálne rozprávanie o epickej úlohe, ktorej čelil Louis Hébert, ktorý je považovaný za prvého kanadského lekárnika a prvého európskeho farmára Nového Francuzska. Hébert je zachytený s rodinou, ako čistia pozostatky starého lesa a pripravujú priestor pre novú zahradu pri osídlení založenom Samuelom de Champlainom. Zatiaľ čo Hébert zdvíha sekeru, aby presekal korene pňa, jeho dve deti mu pomáhajú páčidlom. Od rieky k nim prichádza s vodou Hébertova manželka a najmladšie dieťa. Vzhľad osídlenia v pozadí vychádza z historických záznamov "Champlain’s Habitation" z roku 1608. Na minci sú ďalej nápisy "CANADA", nominálna hodnota "200 DOLLARS", rok vydania "2020" a iniciály autora "AD".
Na začiatku 17. storočia sa začali na území dnešnej Kanady objavovať prvé kolónie Nového Francúzska. Potom, čo Európania presunuli svoju pozornosť od rybolovu k obchodu s kožušinami, vznikla potreba trvalých a opevnených sídiel. Pre udržanie komunity boli nevyhnutné rôzne znalosti pre poskytovanie služieb a produktov. Keď Samuel de Champlain začal stavať svoje osídlenie v dnešnom Quebecu, získal v jednom mužovi hneď dve potrebné profesie. Tým mužom bol Louis Hébert, lekárnik a roľník, ktorý v kolónii vykonával tiež prácu lekára a chirurga. Aby sa osídlenie stalo sebestačným, súhlasil Hébert s pestovaním plodín na darovanej pôde. Stal sa tak prvým Eerópanom v Novom Francúzsku, ktorý sa živil poľnohospodárstvom. Za svoju prácu bol odmenený udelením šľachtického léna "Sault-au-Matelot", prvého panstva na základe systému "Seigneur" Nového Francúzska. Až do svojej smrti zastával funkciu kráľovho právneho zástupcu v "Champlainu".

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanne Blunt s nápismi "ELIZABETH II" a "D G REGINA".

Minca je dodávaná v koženkovej krabičke vínovej farby spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.