Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Oslava rôznorodosti Kanady: Svetlo a prosperita 1 Oz 2019 Proof

Zlatá minca Oslava rôznorodosti Kanady: Svetlo a prosperita 1 Oz 2019 Proof

05:31
posledná aktualizácia ceny
005583
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Celebrating Canada’s Diversity: Light and Prosperity

Exkluzívna zlatá minca s prírodným rubínom vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 v špičkovej kvalite proof z najčistejšieho 99,99% zlata o hmotnosti 31,16 g je umeleckým vyjadrením hrdosti na otvorenosť a srdečnosť kanadského národa. Vyžaruje rozmanitosť, ktorá riadi rozvoj a prosperitu Kanady.
Prírodný rubín približnej karátovej váhy 0,95 Kt a priemerom 5 mm vykazuje čistotu AA. Pochádza z náleziska na Madagaskare a je leštený do hladkého tvaru kabošon.

Rub mince navrhla kanadská umelkyňa Frances Ferdinands. Vytvorila vzor inšpirovaný sinhálskym a indickým umením, ktorý je zložený do podoby lotosového kvetu - univerzálneho symbolu čistoty, krásy a prosperity. Osem hlavných okvetných lístkov je otvorených svetlu a roztvára sa do všetkých strán ako duch kanadskej spoločnosti. V strede mince žiari karmínovo červenými odleskami madagaskarský rubín. Lemuje ho vzor zložený z dvoch prepletených šnúrok - symbol väzieb. Nasledujúci rad vedľajších okvetných lístkov prechádza do špirál listov papradí. Vonkajší kruh oslavuje kanadský multikulturalizmus prostredníctvom kombinácie emblémov - trojlístka, kvety drieňa a javorové listy. Prevedení proof umocňuje červené svetlo rubínu a pôsobí na jemné detaily razby. Celý motív je doplnený nenápadnou značkou autorky "FF".

Lícna strana nesie tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "CANADA 2019", "D.G.REGINA" a nominálnou hodnotou "200 DOLLARS".

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 250 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Oslava rozmanitosti Kanady

Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
250 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999,9/1000 Au, rubín 0,95 Kt (typ AA)
Téma:
Ostatní
Autor:
Frances Ferdinands/Susanna Blunt
Hmotnost:
31,16 g
Mincovna:
Royal Canadian Mint
Nominál:
200 CAD
Průměr:
30 mm
Série:
Oslava rozmanitosti Kanady
Země původu:
Kanada

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern