+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca Pristátie na Mesiaci - 50. výročie 2019 Proof

1.799,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca Pristátie na Mesiaci - 50. výročie 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca Pristátie na Mesiaci - 50. výročie 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005539
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá konvexná minca
Nominál: 100 AUD
Priemer: 38,51 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 750 ks
Emisia: 2019
Razba: Austrálska kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané pri príležitosti 50. výročia pristátia na Mesiaci

50th Anniversary of the Lunar Landing

Jedinečná zlatá vypuklá minca razená Austrálskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 o hmotnosti 1 Oz (31,1 g) najčistejšieho 99.99% zlata je vydaná pri príležitost 50. výročia pristátia na Mesiaci.

Minca na svojom rube nesie postavu astronauta z posádky Apollo 11 a lunárny modul Eagle. V pozadí motívu je planéta Zem s viditeľným austrálskym kontinentom a vyznačenou dráhou letu vesmírnej misie. Okružie mince dopĺňa nápis "50TH ANNIVERSARY OF THE LUNAR LANDING" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Motív na lícnej strane zobrazuje k Mesiacu nastavený rádioteleskop, ktorý odkazuje na podiel Austrálčanov pri zaistení príjmu komunikačných signálov počas misie Apollo 11. Rádioteleskopy Honeysuckle Creek (Teritórium hlavného mesta Austrálie) a Parkes (Nový Južný Wales) zaisťovali spojenie a preposielali signál do NASA v dobe, kedy sa Mesiac nachádzal nad austrálskou stranou Zeme. Pozadie tvorí prepis slov astronauta Armstronga po výstupe na povrch Mesiaca. V hornej časti mince je uvedená nominálna hodnota mince "ONE HUNDRED DOLLARS". Malé vnútorné okružie, pri dolnom okraji mince, obsahuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi "IRB" a nápismi "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a rokom vydania 2019.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 750 kusov pre celý svet!

Apollo 11 bola vesmírna misia, ktorej cieľom bolo pristátie s ľudskou posádkou na Mesiaci, výstup na jeho povrch a bezpečný návrat na Zem. Účastníkmi misie boli veliteľ Neil Armstrong, pilot lunárneho modulu Edwin „Buzz“ Aldrin a pilot veliteľského modulu Michael Collins. Kozmickú loď Apollo 11 vyniesla 16. júla 1969 na obežnú dráhu Zeme raketa Saturn. O tri dni neskôr sa pilotovaný let dostal na obežnú dráhu Mesiaca a 20. júla 1969 vesmírny modul Eagle s Armstrongom a Aldrinom na palube pristava na Mesiaci v oblasti More pokoja (Mare Tranquillitatis). 21. júla o 2:56:15 UTC vystúpil Neil Armstong ako prvý človek na mesačný povrch a preniesol pamätné slové: "Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo". Spoločne s Aldrinom strávili 2,5 hodiny mimo lunárny modul a nazbierali takmer 22 kg hornín. Po 21,5 hodinách sa vrátili na veliteľský modul Columbia, ktorý po tú dobu pilotoval po obežnej dráhe iba Collins. Späť na Zeme sa dostali 24. júla pristátím do Tichého oceána.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.