Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.395 USD/oz   Cena striebra 27.403 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Rút na Boazovom poli 10 NIS Izrael Biblické umenie 2020 Proof
Akcia
Limitovaná edícia

Zlatá minca Rút na Boazovom poli 10 NIS Izrael Biblické umenie 2020 Proof

10:34
posledná aktualizácia ceny
006084
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria "Biblické umenie" 2020 - Rút na Boazovom poli

Exkluzívna zlatá minca vydaná Bank of Israel v roku 2020 je venovaná príbehu zo starozákonnej knihy Rút 2, ktorý opisuje stretnutie Rút a Boaza na judejskom poli v Betleheme.

Minca je dvadsiatou štvrtou mincou z celosvetovo obľúbenej série "Biblical Art" a na jej reverze sú Rút a Boáz vyobrazení počas žatvy jačmeňa. Postavy stoja oproti sebe a každá z nich drží steblo obilia. V pozadí sa tiahne zvlnená línia hrebeňa Judských hôr.
Biblický príbeh Rút vyjadruje posolstvo lásky, láskavosti a vernosti izraelskému ľudu. Začína sa rodinnou tragédiou a končí sa šťastím a začiatkom kráľovskej dynastie. Je to príbeh starých rodičov kráľa Dávida, Pánom vyvoleného vládcu zjednoteného Izraela.
Počas hladomoru v Izraeli sa jedna zo šľachtických rodín v Betleheme rozhodla uniknúť pred ťažkosťami a presťahovala sa do Moabu. Otec rodiny však v Moabe zomrel. Jeho dvaja synovia sa oženili s moabskými dievčatami, ale aj oni neskôr zomreli. Rodine zostala len chudobná vdova Naomi a jej dve nevesty, Rút a Orfa.
Po skončení hladomoru sa Naomi rozhodla vrátiť do Izraela. Pridala sa k nej aj Rút, ktorá opustila svoj domov a svoj ľud. Po príchode do Betlehema začali unavené a hladné ženy pracovať na poli, aby si zarobili na živobytie. Podľa židovského zákona sa takéto obilie malo v čase žatvy nechať pre chudobných. Rút prišla zbierať klasy na pole patriace Boázovi, jednému z vážených mužov v Betleheme a príbuznému Naomi. Na Bóza táto skromná a láskavá žena urobila dojem a oženil sa s ňou. Tak sa začal kráľovský rod, ktorý viedol k narodeniu kráľa Dávida a podľa židovského náboženstva k príchodu Mesiáša.

Na averze je zobrazený štátny znak Izraela, nominál, rok vydania, dva klasy jačmeňa, značka mincovne "מ" a nápisy "RUTH IN BOAZ'S FIELD", "RUTH 2" (v angličtine/hebrejčine/arabčine).

Minca sa dodáva v darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanej edícii iba 555 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Obľúbené zberateľské mince skladom Séria Biblické umenie

Špecifikácia produktu

Emisia:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
10 NIS
Priemer:
30 mm
Séria:
Biblické umenie
Krajina pôvodu:
Izrael
Autor:
Michal Hamawi Mizrahi
Hmotnosť:
16,96 g
Náklad:
iba 555 ks
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
917/1000 Au
Téma:
Viera a náboženstvo
Mincovňa:
Holy Land Mint

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern