Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.245 USD/oz   Cena striebra 29.941 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca The Faerie Queene - Una & Redcrosse 1 Oz 2022 Proof
Akcia
Limitovaná edícia

Zlatá minca The Faerie Queene - Una & Redcrosse 1 Oz 2022 Proof

17:12
posledná aktualizácia ceny
006599
kód produktu
3 400,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Faerie Queene - Una & Redcrosse - 1 Oz

Exkluzívna zlatá minca vydaná britským zámorským územím Svätá Helena na rok 2022, vyrazená z najkvalitnejšieho zlata s rýdzosťou 99,9 % a hmotnosťou 1 Oz (31,1 g), je súčasťou štvordielnej série The Faerie Queene. Séria je priamo inšpirovaná prvou knihou rovnomennej epickej básne a rozpráva romantický príbeh plný alegórií. Hrdinami prvej mince sú Una a rytier Redcrosse.

Dizajn reverzu zobrazuje stretnutie Uny a odvážneho Redcrossa. Princezná vzhliadne k rytierovi na koni a zdvihne ruku, aby zachránila kráľovstvo. Scéna sa odohráva na pozadí stredovekého hradu a draka zlovestne križujúceho oblohu. Obraz čiastočne prechádza na okraj mince s názvom série "THE FAERIE QUEENE".
The Faerie Queene je epická báseň anglického básnika Edmunda Spensera. Prvé tri knihy z celkového počtu šiestich tvoria samostatný celok. Autor ich v roku 1589 venoval kráľovnej Alžbete I. Oficiálne vydanie nasledovalo o rok neskôr v roku 1590. Spenser vo svojich veršoch spracoval tému alžbetínskej morálky, čím si získal aj kráľovninu priazeň a sľúbenú rentu. Prostredníctvom alegórií rytierskych cností vytvoril model hodnôt a správania sa vznešeného človeka. Využil artušovskú tradíciu a prepojil ju s dynastiou Tudorovcov. Mýtického kráľa Artuša spojil prostredníctvom ich spoločného waleského pôvodu s kráľovskou líniou Tudorovcov, čím potvrdil ich právo na anglický trón.
V prvej knihe vystupuje krásna Una a rytier Redcrosse s alegorickými príbehmi o svätosti, ktorá poráža omyly. Princezná Una sa vydáva hľadať záchrancu pre svojich rodičov a ich kráľovstvo, ktoré ohrozuje drak. Stretáva rytiera, ktorý jej sľúbi pomoc a svoj život. Na spoločnej ceste sú hrdinovia oklamaní a rozdelení. Osamotená v lese Una stretne leva, ktorý je očarený jej krásou a ponúkne jej ochranu. Redcrosse je ľsťou zajatý obrom. Una ho zachráni s pomocou princa Artuša, rytiera okrúhleho stola. Následne Redcrosse zabije draka a zároveň naplní svoj osud stať sa svätým Jurajom. Stránky sa končia zasnúbením hlavných hrdinov a šťastným koncom.
Počas vlády kráľovnej Viktórie sa tento príbeh použil pre ikonický motív mince Una a lev. Návrh z roku 1837, zasadený do prostredia romantiky a rytierstva, stotožňoval mladú kráľovnú s postavou Uny.

Na averze mince je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý je doplnený umelcovými iniciálami "J.C.". V opise mince sa uvádza: "ELIZABETH II - D - G - REG - F - D - ST. HELENA", rok vydania a nominálnu hodnotu "2022 - 5 POUND".

Minca sa dodáva v reprezentatívnej škatuľke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 100 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Faerie Queene Východoindická společnost Obľúbené zberateľské mince skladom

Špecifikácia produktu

Autor:
Joel Iskowitz/Jody Clark
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Nominálna:
5 SHP
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Au
Téma:
Umenie
Emisia:
2022
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
100 ks
Priemer:
32 mm
Séria:
Faerie Queene
Krajina pôvodu:
Sv. Helena

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern