Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca India Wildlife - Tiger bengálsky 1 Oz 2019
Limitovaná edícia

Zlatá minca India Wildlife - Tiger bengálsky 1 Oz 2019

11:06
posledná aktualizácia ceny
005872
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

India Wildlife - Bengal Tiger

Exkluzívna zlatá minca vydaná britským zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2019 a razená v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata o hmotnosti 1 Oz (31,1 g) je úvodnou mincou série India Wildlife. Pre prvú mincu série bolo zvolené národné zviera Indie - tiger bengálsky..

Na rube mince je vyobrazený majestátny tiger razený v detailnom zvýšenom reliéfe. Šelma prechádza vnútorným poľom mince, ktoré tvrí dekoratívny mriežkovaný vzor. Okružie mince obsahuje nápisy "ONE OUNCE • CASH • 999.9 GOLD".
Tiger bengálsky, známejší ako tigeer indický (Panthera tigris tigris), patrí medzi endemitov s obmedzeným rozšírením v zalesnených oblastiach Indie, Bangladéša, Nepálu, Bhutánu, Sundarbansu a Myanmaru. Žije samotársky vo vlastnom rozľahlom teritóriu, ktoré samci opúšťajú iba v období párenia, kedy sa vydávajú hľadať samicu. Súčasná populácia žijúca vo voľnej prírode je odhadovaná na 2 500 jedincov. Pre prísne chránený druh tigra indického sú dnes na území Indie a Bangladéša zriaďované rezervácie, vďaka ktorým jeho počty mierne rastú.

Líce zobrazuje mincový portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý dopĺňajú autorove iniciály "J.C.", nápis "ELIZABETH II. D.G. REGINA .F.D.", nominálna hodnota a rok emisie.

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti vo veľmi limitovanom náklade iba 100 kusov pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Východoindická společnost Séria India Wildlife

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.1 g (1 Oz)
Nominál:
100 SHP
Průměr:
38,6 mm
Série:
India Wildlife
Země původu:
Sv. Helena
Emise:
2019
Náklad:
iba 100 ks
Provedení:
BU (Brilliant Uncirculated)
Ryzost:
999.9/1000 Au
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern