Aktuálne ceny: Cena zlata 1789.23 USD/oz   Cena striebra 23.069 USD/oz  

Investičné mince Maple Leaf (Javorový list)

Investičné mince z Kanadskej kráľovskej mincovne s motívom javorového listu sú známe po celom svete. Javorový list je takým silným symbolom Kanady, že je zobrazený nielen na štátnej vlajke, ale aj na investičných minciach. Kanadská kráľovská mincovňa razí zlatú mincu Maple Leaf od roku 1979. Odvtedy vydáva každý rok novú mincu. Táto zlatá minca je ponúkaná vo veľkostiach 1/20 oz, 1/10 oz, 1/4 oz, 1/2 oz a 1 oz (1 unca) a má garantovaný obsah kovu (v trójskych unciach) 0,9999 (24 karátov), pričom sa líši len údajmi o hmotnosti a nominálnej hodnote na lícnej a rubovej strane. Kanadské mince je možné od roku 1988 kúpiť aj v striebre. Obľúbenou striebornou investičnou mincou je 1 oz Maple Leaf.

Popis mincí Maple Leaf

Lícová strana

Lícnu stranu zdobí profil kráľovnej Alžbety II., ktorá je otočená doprava. Kanadská umelkyňa Susanna Blunt vytvorila túto konkrétnu verziu Jej Veličenstva v roku 2003. Rôzne verzie kráľovnej Alžbety II. sa nachádzajú na averze všetkých kanadských mincí od roku 1952, keď nastúpila na trón Spojeného kráľovstva. Ďalšie údaje na tejto strane mince obsahujú rok vydania a nominálnu hodnotu mince.

Rubová strana

Na rube sa nachádza javorový list. Tento dizajn vytvoril Walter Ott v roku 1979 a odvtedy zostal v rovnakej podobe. Súčasťou je aj bezpečnostná značka - malý javorový list s rokom vydania, ktorý možno vidieť pod lupou. Ochranná značka je vyrobená laserovou mikrofabrikáciou, ktorá sa používa na všetkých zlatých a strieborných investičných minciach Maple Leaf vydaných od roku 2014. Na minci sú nápisy CANADA, FINE GOLD, ako aj hmotnosť a rýdzosť.

Autor razby

Kanadská kráľovská mincovňa razí investičné mince s javorovým listom od roku 1979. Autorom návrhu mince je Walter Ott. Mince neobsahujú žiadne iné kovy, iba rýdze zlato vyťažené v zlatých baniach v Kanade. Zlatý javorový list sa vďaka konzistentnosti dizajnu a razby považuje za štandard, podľa ktorého sa posudzujú ostatné mince z 24-karátového zlata.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.121.117

Holoubek koncern