Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.845 USD/oz   Cena striebra 31.3445 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Maple Leaf 1 Oz

Strieborná investičná minca Maple Leaf 1 Oz

08:08
posledná aktualizácia ceny
001067
kód produktu
Pôvodná cena: 43,60 EUR
41,60 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Aktuálna výkupná cena
27,10 EUR

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
28,05 EUR
Zľava pri produkte je 2,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."

Maple Leaf

Strieborná investičná minca Maple Leaf, známa aj ako "kanadský javorový list", je vyrobená v absolútnej rýdzosti 99,99% striebra. Mincu vydáva kanadská vláda a razí ju Kanadská kráľovská mincovňa. Prvýkrát uzrela svetlo sveta v roku 1988 podľa návrhu Waltera Otta v hmotnosti 1 oz a tento motív mince sa zachováva každý rok.

Javorový list, ktorý sa nachádza na rubovej strane mince, symbolizuje dôležitý kanadský produkt - javor cukrový, ktorého šťavu už po stáročia zbierajú pôvodní obyvatelia Kanady. Je národným symbolom Kanady od roku 1860, keď slúžil ako dekorácia počas návštevy Edwarda VII., princa z Walesu. V kruhu mince sa na oboch stranách platidla nachádzajú nápisy krajiny pôvodu "CANADA", informácie o hmotnosti a rýdzosti "9999". V pravej dolnej časti mince, vedľa značky mincovne, sa nachádza ochranný prvok mince - malý javorový list, ktorý ukrýva číslo roku, viditeľné len pod lupou. Táto mikrotechnika, ktorá sa nachádza na všetkých minciach javorového listu, je vyrobená laserovou technikou a používa sa od roku 2013. V roku 2015 boli na pozadie pridané radiálne línie.

Na lícnej strane mince je tradične portrét oficiálnej hlavy štátu. Počnúc emisným rokom 2024 je to podobizeň Karola III. s nápisom "CHARLES III", ktorá nahradila vyobrazenie Alžbety II. s opisom "ELIZABETH II". Na kópii je zhodne uvedený nominál a rok vydania. Počas vlády Alžbety II. sa na averze kanadských mincí vystriedali celkovo štyri portréty, ktorých autormi boli Susanna Blunt (2003 - 2022), Dora de Pédery-Hunt (1990 - 2002), Arnold Machin (1965 - 1989) a Mary Gillick (1953 - 1964). Na minciach razených v období po smrti panovníčky do konca roka 2023 boli tieto podobizne znázornené štyrmi perlami s rokmi jej vlády "1952-2022". Návrh prvého mincového portrétu Karola III. pre Kanadu vytvoril Steven Rosati. Striedanie panovníkov na averze mincí sa riadilo historickou konvenciou, pričom pohľad kráľa smeroval doľava, oproti napravo hľadiacej Alžbete II.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Maple Leaf Strieborné investičné mince - množstevné zľavy Royal Canadian Mint

Špecifikácia produktu

Autor:
Walter Ott/Steven Rosati (Susanna Blunt)
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Priemer:
38 mm
Séria:
Maple Leaf
Hmotnosť:
31,1066 g (1 Oz)
Nominálna:
5 CAD
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern