Aktuálne ceny: Cena zlata 2036.67 USD/oz   Cena striebra 24.545 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Maple Leaf 1 Oz
Množstevné zľavy %

Strieborná investičná minca Maple Leaf 1 Oz

09:20
posledná aktualizácia ceny
001067
kód produktu
36,15 EUR
vrátane DPH
Nakúpte viac a ušetrite
od 1 kusu 36,15 EUR
od 100 Kúsky 34,30 EUR

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Aktuálna výkupná cena
21,35 EUR

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
22,10 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."

Javorový list

Strieborná investičná minca Maple Leaf, známa aj ako "kanadský javorový list", je vyrobená zo striebra s rýdzosťou 99,99 %. Mincu vydáva kanadská vláda a razí ju Kanadská kráľovská mincovňa. Prvýkrát uzrela svetlo sveta v roku 1988 podľa návrhu Waltera Otta v hmotnosti 1 oz a tento motív mince sa zachováva každý rok.

Javorový list, ktorý sa nachádza na rubovej strane mince, symbolizuje dôležitý kanadský produkt - javor cukrový, ktorého šťavu už po stáročia zbierajú pôvodní obyvatelia Kanady. Je národným symbolom Kanady od roku 1860, keď slúžil ako dekorácia počas návštevy Edwarda VII., princa z Walesu. V kruhu mince sa na oboch stranách platidla nachádzajú nápisy krajiny pôvodu "CANADA", informácie o hmotnosti a rýdzosti "9999". V pravej dolnej časti mince, vedľa značky mincovne, sa nachádza ochranný prvok mince - malý javorový list, ktorý ukrýva číslo roku, viditeľné len pod lupou. Táto mikrotechnika, ktorá sa nachádza na všetkých minciach javorového listu, je vyrobená laserovou technikou a používa sa od roku 2013. V roku 2015 boli na pozadie pridané radiálne línie.

Na lícnej strane mince je tradičný portrét Alžbety II, ktorý sa počas panovníčkinej vlády zmenil celkovo štyrikrát. Na pozadí je opäť použitá radiálna línia, ktorá je bezpečnostným prvkom mince. Na rube sú zobrazené nápisy "ELIZABETH II", nominálna hodnota a rok razby. Od roku 2023 je na minciach na ľavej strane letopočet vlády Alžbety II. Štyri perly zakomponované do letopočtu symbolizujú štyri podobizne kráľovnej, ktoré zdobili kanadské mince.

Kanadské mince s javorovým listom patria medzi jedny z najobľúbenejších investičných mincí na svete. Od začiatku výroby v roku 1988 sa ich predalo viac ako 20 miliónov uncí.Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Maple Leaf Strieborné investičné mince - množstevné zľavy Royal Canadian Mint

Špecifikácia produktu

Hmotnosť:
31,1066 g (1 Oz)
Nominálna:
5 CAD
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Séria:
Maple Leaf
Autor:
Walter Ott/Susanna Blunt
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Priemer:
38 mm
Krajina pôvodu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.207.160.97

Holoubek koncern