+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Zlatá minca 1626 - Nová mapa sveta 2018 Proof

2.265,00 € oslobodené od DPH
Zlatá minca 1626 - Nová mapa sveta 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Zlatá minca 1626 - Nová mapa sveta 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005197
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá konvexná minca
Nominál: 100 AUD
Priemer: 38,51 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 750 ks
Emisia: 2018
Razba: Austrálska kráľovská mincovňa

A New Map of the World - 1626

Jedinečná zlatá vypuklá minca razená Austrálskou kráľovskou mincovňou v roku 2018 o hmotnosti jednej unce najčistejšieho 99.99% zlata.Na minci je vyobrazená mapa západnej pologule od kartografa Johna Speeda "Nová mapa sveta" z roku 1626 a je druhou mincou tejto série.

Minca v inovatívnom tvare kupole zobrazuje na svojom rube dobovú mapu sveta s názvami oceánov, kontinentov a niektorých významných území. Na ľavej strane je zdobený rámček, v ktorom sa pripomínajú tri osobnosti z obdobia veľkých námorných objavov - "America Discovered in 1492 by Christopher Columbus", "English Circumnavigators 1578 Sir Francis Drake 1586 Mr. Thomas Candish".

Informácie o hmotnosti a rýdzosti mince sú zarovnané k oblúku rovnobežky v spodnej časti mapy. V okruží mince je nápis "1626 A NEW AND ACCVRAT MAP OF THE WORLD - COLUMBUS - DRAKE - CANDISH - MAGELLAN".

Krištof Kolumbus bol janovský moreplavec, ktorý uskutočnil štyri plavby cez Atlantický oceán a prebudil záujem o nový kontinent Amerika.
Francis Drake bol anglický korzár, moreplavec, viceadmirál, politik a obchodník s otrokmi. Preslávil sa svojimi útokmi na španielske lodľ a prístavy.
Thomas Candish bol anglický korzár a objaviteľ zvaný "Navigátor". Bol prvý, kto sa pokúsil súperiť s Francisom Drakeom tým, že podnikal nájazdy na španielske mestá a lode v Tichom oceáne.
Fernando Magallhaes bol portugalský moreplavec, ktorý slúžil španielskej korune. Jeho meno nesie napríklad Magalhaesov prieliv.

Lícna strana nesie tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi "IRB" a nápismi "ELIZABETH II", "AUSTRALIA", rok vydania a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 750 kusov pre celý svet!.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.