+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 1626 - Nová mapa sveta 2019 Proof

164,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 1626 - Nová mapa sveta 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 1626 - Nová mapa sveta 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005585
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná konvexná minca
Nominál: 5 AUD
Priemer: 39,62 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 5 000 ks
Emisia: 2019
Razba: Austrálska kráľovská mincovňa

A New Map of the World - 1626

Jedinečná strieborná vypuklá minca razená Austrálskou kráľovskou mincovňou v rokue 2019 o hmotnosti jednej unce najčistejšieho 99.9% striebra. Na minci je vyobrazená mapa západnej pologule od kartografa Johna Speeda "Nová mapa sveta" z roku 1626 a je druhou mincou tejto série.

Minca v inovatívnom tvare kupole zobrazuje na svojom rube dobovú mapu sveta s názvami oceánov, kontinentov a niektorých významných území. Na ľavej strane je zdobený rámček, v ktorom sú pripomenuté tri osobnosti z obdobia veľkých námorných objavov - "America Discovered in 1492 by Christopher Columbus", "English Circumnavigators 1578 Sir Francis Drake 1586 Mr. Thomas Candish". Informácie o hmotnosti a rýdzosti mince sú zarovnané k oblúku rovnobežky v spodnej časti mapy. V okruží mince je nápis "1626 A NEW AND ACCVRAT MAP OF THE WORLD - COLUMBUS - DRAKE - CANDISH - MAGELLAN".

Krištof Kolumbus bol janovský moreplavec, ktorý uskutočnil štyri plavby cez Atlantický oceán a prebudil záujem o nový kontinent Amerika.
Francis Drake bol anglický korzár, moreplavec, viceadmirál, politik a obchodník s otrokmi. Preslávil sa svojimi útokmi na španielske lode a prístavy.
Thomas Candish bol anglický korzár a objaviteľ zvaný "Navigátor". Bol prvý, kto sa pokúsil súperiť s Francisom Drakom tým, že podnikal nájazdy na španielske mestá a lode v Tichom oceáne.
Fernao de Magalhaes bol portugalský moreplavec, ktorý slúžil španielskej korune. Jeho meno nesie napríklad Magalhaesov prieliv.

Lícna strana nesie tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho s iniciálmi "IRB" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA", rok vydania a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 5 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.