Aktuálne ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena striebra 19.028 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Bratislavské korunovácie – 400. výročie korunovácie Ferdinanda II. 2018 Proof
Limitovaná edícia

Zlatá minca Bratislavské korunovácie – 400. výročie korunovácie Ferdinanda II. 2018 Proof

05:36
posledná aktualizácia ceny
004949
kód produktu

oslobodené od DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Bratislavské korunovácie - 400. výročie korunovácie Ferdinanda II.

Exkluzívna zlatá minca, vydaná na Slovensku Mincovňou Kremnica v roku 2018 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 9,5 g, je venovaná 400. výročiu bratislavskej korunovácie Ferdinada II.

Na rube mince je v centrálne umiestnenom kruhu zobrazený portrét Ferdinanda II., ktorý je po obvode doplnený ozdobným ornamentom. V hornej časti mince je v opise nápis "KORUNOVÁCIA FERDINANDA II." a v spodnej časti nápis "BRATISLAVA 1618". Značka Mincovne Kremnica, ktorú tvorí skratka je "MK" je umiestnená v ľavom okraji mince. Štylizované iniciály autora výtvarného návrhu mince Karola Lička "KL" sú umiestnené v ľavej časti mince.

Na líci mince je zobrazený dobový výjav z korunovačného sprievodu Ferdinanda II. v Bratislave, ktorý je v hornej a v spodnej časti doplnený ozdobným ornamentom. Pri pravom okraji je štátny znak Slovenskej republiky. V hornej časti mincového poľa je označenie nominálnej hodnoty mince "100 EURO" a v dolnej časti názov štátu "SLOVENSKO" a letopočet "2018".

Minca je dodávaná v limitovanom náklade iba 4 250 kusov pre celý svet!

Po obsadení rozsiahlych území uhorského kráľovstva Osmanmi, vrátane kráľovskej rezidence v Budíne a tradičného miesta korunovácií uhorských kráľov Székesfehérvár (Székeshfehérvár) sa Bratislava (vtedajší Prešporok) v roku 1536 stala novým hlavným mestom Uhorska. Súčasne plnila aj funkciu korunovačného mesta. V rokoch 1563 - 1830 bolo v Bratislave korunovaných 11 uhorských panovníkov. Toto postavenie prinieslo mestu intenzívny rozvoj. Ferdinand II. sa stal 1. júla 1618 štvrtým panovníkom z rodu Habsburgovcov, ktorý tu bol slávnostne korunovaný. V metropole na Dunaji sa zišiel výkvet aristokracie a duchovenstva, v meste sa konali veľkolepé oslavy, procesie a hostiny, ktoré vyvrcholili v deň korunovácie. Ferdinand II. (1578 - 1637) patril k najvýraznejším postavám dejín Európy 17. storočia. Okrem uhorského kráľovského titulu bol zároveň českým kráľom a rímsko-nemeckým cisárom. Patril k významným predstaviteľomm procesu rekatolizácie strednej Európy.


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
4 250 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
900/1000 Au, 75/1000 Ag, 25/1000 Cu
Téma:
Výroční
Autor:
Karol Ličko
Hmotnost:
9,5 g
Mincovna:
mincovňa Kremnica
Nominál:
100 EURO
Průměr:
26 mm
Země původu:
Slovensko

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.25.42.211

Holoubek koncern