Aktuálne ceny: Cena zlata 1961.27 USD/oz   Cena striebra 24.294 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof

Zlatá minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof

23:05
posledná aktualizácia ceny
005971
kód produktu
1 220,00 EUR
oslobodené od DPH
Skladom Vypredané
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Desert Agriculture - Israel's 72st Independence Day

Exkluzívna zlatá minca vydaná bankou Izraela v roku 2020 a razená v rýdzosti 22 karátového zlata v špičkovej kvalite Proof pri príležitosti 72. výročia Dňa nezávislosti predkladá úspechy dosiahnuté v odbore púštneho poľnohospodárstva.

Líce mince zobrazuje vybrané súčasti systému púštneho poľnohospodárstva formou piktogramov spojených do jedného celku. Vľavo zhora to sú silné púštne slnko, sústava skleníkov a stĺpce histogramu, ktoré odkazujú na kontrolu podmienok rastu v skleníkoch. Vpravo zhora solárne panely, paradajky, papriky a hrozno. Plody predstavujú zeleninu a ovocie pestované v Negevskej púšti. Potrubie a kvapky vody pod nimi symbolizujú využitie kvapkovej závlahy. Okružie mince tvorí nápis "DESERT AGRICULTURE" a jeho prepisy do hebrejčiny a arabčiny, ktoré od seba oddeľujú olivové ratolesti.

Okružie rubovej strany mince nesie štátny znak Izraela, anglické nápisy "INDEPENDENCE DAY 2020" a "ISRAEL", ku ktorým sú pripojené prepisy do hebrejčiny a čiastočne do arabčiny. Súčasťou sú grafické znázornené paradajky a hrozno. Stred mince uvádza nominálnu hodnotu v hebrejčine s anglickým prekladom "NEW SHEKELS" a výrazným číslom "10", ktoré dopĺňa žiariace púštne slnko. Pod nominálnou hodnotou je umiestnená značka mincovne Mem "מ".

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 555 ks pre celý svet!

Izrael je jedným z popredných svetových inovátorov v oblasti púštneho poľnohospodárstva, ktoré v Negevskej púšti existovalo už v staroveku. So založením moderného štátu v roku 1948 bol snom prvého izraelského premiéra Davida Ben Guriona rozkvet púšte. Dôrazne podporoval osídlenie Negevských a Judských púští. Púštna pôda zaberá 60% izraelského územia, preto bolo nutné vyriešiť problém teplej a suchej klímy. Použitie vyspelých technológií a techník viedlo k produkcii niektorých svetovo najvyšších a najlepších poľnohospodárskych výnosov v púštnych podmienkach na pomerne malej rozlohe.

S rastúcou populáciou krajiny sa zmenšovali poľnohospodárske oblasti a stávalo ešte dôležitejšie využiť región Negevskej púšti. Nutnosť ochrany vody viedla k vývoju najúčinnejších spôsobov zavlažovania, vrátane používania recyklovanej vody a kvapkovej závlahy pôvodne vyvinutej v Izraeli. Slaná voda z púšte sa osvedčila ako dostatočná pre chov rýb a pestovanie olív a jojoby, z ktorej sa extrahuje olej pre kozmetiku.

Ovocie a zelenina, vrátane jedných z najsladších cherry paradajok na svete, sa pestuje v hi-tech skleníkoch. V južnom Negeve, kde pred 2 000 rokmi našli Nabatejania priaznivé podmienky pre pestovanie vínnej révy, sa dnes oberá hrozno pre výrobu vína. V púštnom údolí Aravana na juhu a ďalej na severe v Jordánskom údolí sa pestujú obľúbené medjoulské datle s dôrazom na chutnú odrodu "Bonbon", ktorá sa exportuje do asi 30 krajín sveta. Stret s výzvami púšte spustil v Izraeli "púštnu revolúciu", ktorá sa rozšírila do celého sveta. Mnoho ďalších krajín, ktoré sa aktuálne vysporiadavajú s rovnakými klimatickými problémami, hľadá pomoc v Izraeli.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Dňa nezávislosti Štátu Izrael Obľúbené zberateľské mince skladom

Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 555 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
917/1000 Au
Téma:
Výročné
Autor:
ER Design Team
Hmotnost:
16,96 g
Mincovna:
Holy Land Mint
Nominál:
10 NIS
Průměr:
30 mm
Série:
Deň nezávislosti Štátu Izrael
Země původu:
Izrael

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.233.219.103

Holoubek koncern