Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.74 USD/oz   Cena striebra 29.937 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof

Zlatá minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof

17:02
posledná aktualizácia ceny
005971
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Púštne poľnohospodárstvo - 72. deň nezávislosti Izraela

Exkluzívna zlatá minca vydaná Bank of Israel v roku 2020 a vyrazená z 22-karátového zlata v kvalite proof pri príležitosti 72. výročia Dňa nezávislosti predstavuje úspechy púštneho poľnohospodárstva.

Na lícnej strane mince sú zobrazené vybrané súčasti púštneho poľnohospodárskeho systému vo forme piktogramov spojených do jedného celku. Od ľavého horného rohu sú to silné púštne slnko, skleníkový systém a histogramové stĺpce, ktoré odkazujú na kontrolu podmienok pestovania v skleníkoch. Vpravo hore sú solárne panely, paradajky, paprika a hrozno. Ovocie predstavuje zeleninu a ovocie pestované v Negevskej púšti. Potrubia a kvapky vody dole symbolizujú používanie kvapkovej závlahy. Okraj mince tvorí nápis "DESERT AGRICULTURE" a jeho prepisy v hebrejčine a arabčine, oddelené olivovými ratolesťami.

Na reverznej strane mince je štátny znak Izraela, anglické nápisy "INDEPENDENCE DAY 2020" a "ISRAEL" doplnené prepismi v hebrejčine a čiastočne v arabčine. Súčasťou sú grafické vyobrazenia paradajok a hrozna. V strede mince je uvedený nominál v hebrejčine s anglickým prekladom "NEW SHEKELS" a výrazné číslo "10", ktoré sprevádza žiariace púštne slnko. Pod nominálnou hodnotou sa nachádza značka mincovne Mem "מ".

Minca sa dodáva v darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 555 kusov pre celý svet!

Izrael je jedným z popredných svetových inovátorov v oblasti púštneho poľnohospodárstva, ktoré v Negevskej púšti existuje už od staroveku. Po vzniku moderného štátu v roku 1948 bolo snom prvého izraelského premiéra Davida Ben Guriona, aby púšť prekvitala. Výrazne podporoval osídľovanie Negevskej a Judskej púšte. Púštna krajina zaberá 60 % územia Izraela, takže bolo potrebné vyriešiť problém horúceho a suchého podnebia. Použitie moderných technológií a techník viedlo k tomu, že v púštnych podmienkach sa na relatívne malej ploche podarilo dosiahnuť jedny z najvyšších a najlepších poľnohospodárskych výnosov na svete.

S nárastom počtu obyvateľov krajiny sa poľnohospodárske plochy zmenšovali, a preto sa stalo ešte dôležitejšie využívať oblasť Negevskej púšte. Potreba šetriť vodou viedla k vývoju najefektívnejších metód zavlažovania vrátane využívania recyklovanej vody a kvapkovej závlahy pôvodne vyvinutej v Izraeli. Ukázalo sa, že slaná voda z púšte postačuje na chov rýb a pestovanie olív a jojoby, z ktorých sa získava olej na kozmetické účely.

Ovocie a zelenina, vrátane jedných z najsladších cherry paradajok na svete, sa pestuje v technologicky vyspelých skleníkoch. V južnej časti Negevu, kde Nabatejci pred 2 000 rokmi našli priaznivé podmienky na pestovanie hrozna, sa v súčasnosti zbiera hrozno na výrobu vína. V púštnom údolí Aravana na juhu a ďalej na severe v údolí Jordánu sa pestujú obľúbené datle Medžula s dôrazom na chutnú odrodu "Bonbon", ktorá sa vyváža do približne 30 krajín sveta. Stretnutie s výzvami púšte vyvolalo v Izraeli "púštnu revolúciu", ktorá sa rozšírila do celého sveta. Mnohé ďalšie krajiny, ktoré v súčasnosti riešia rovnaké klimatické problémy, hľadajú pomoc v Izraeli.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Obľúbené zberateľské mince skladom Séria Deň nezávislosti Štátu Izrael

Špecifikácia produktu

Autor:
ER Design Team
Hmotnosť:
16,96 g
Mincovňa:
Holy Land Mint
Náklad:
iba 555 ks
Priemer:
30 mm
Séria:
Deň nezávislosti Štátu Izrael
Krajina pôvodu:
Izrael
Emisia:
2020
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
10 NIS
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
917/1000 Au
Téma:
Výročné

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern