Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof

108,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Púštne poľnohospodárstvo - 72. výročie Dňa nezávislosti štátu Izrael 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005972
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NIS
Priemer: 38,7 mm
Hmotnosť: 31.1 g
Prevedenie: Proof
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2020
Náklad: iba 2800 ks
Autor: ER Design Team
Krajina pôvodu: Izrael
Mincovňa: The Holy Land Mint

Desert Agriculture - Israel's 72st Independence Day

Exkluzívna strieborná minca vydaná bankou Izraela v roku 2020 a razená v rýdzosti 99,9% striebra v špičkovej kvalite Proof pri príležitosti 2. výročia Dňa nezávislosti predkladá úspechy dosiahnuté v odbore púštneho poľnohospodárstva.

Líce mince zobrazuje vybrané súčasti systému púštneho poľnohospodárstva formou piktogramov spojených do jedného celku. Vľavo zhora to sú silné púštne slnko, sústava skleníkov a stĺpce histogramu, ktoré odkazujú na kontrolu podmienok rastu v skleníkoch. Vpravo zhora solárne panely, paradajky, papriky a hrozno. Plody predstavujú zeleninu a ovocie pestované v Negevskej púšti. Potrubie a kvapky vody pod nimi symbolizujú využitie kvapkovej závlahy. Okružie mince tvorí nápis "DESERT AGRICULTURE" a jeho prepisy do hebrejčiny a arabčiny, ktoré od seba oddeľujú olivové ratolesti.

Okružie rubovej strany mince nesie štátny znak Izraela, anglické nápisy "INDEPENDENCE DAY 2020" a "ISRAEL", ku ktorým sú pripojené prepisy do hebrejčiny a čiastočne do arabčiny. Súčasťou sú grafické znázornené paradajky a hrozno. Stred mince uvádza nominálnu hodnotu v hebrejčine s anglickým prekladom "NEW SHEKELS" a výraznou číslicou "2", ktorú dopĺňa žiariace púštne slnko. Pod nominálnou hodnotou je umiestnená značka mincovne Mem "מ".

Minca je dodávaná v darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 2 800 ks pre celý svet!

Izrael je jedným z popredných svetových inovátorov v oblasti púštneho poľnohospodárstva, ktoré v Negevskej púšti existovalo už v staroveku. So založením moderného štátu v roku 1948 bol snom prvého izraelského premiéra Davida Ben Guriona rozkvet púšte. Dôrazne podporoval osídlenie Negevských a Judských púští. Púštna pôda zaberá 60% izraelského územia, preto bolo nutné vyriešiť problém teplej a suchej klímy. Použitie vyspelých technológií a techník viedlo k produkcii niektorých svetovo najvyšších a najlepších poľnohospodárskych výnosov v púštnych podmienkach na pomerne malej rozlohe.

S rastúcou populáciou krajiny sa zmenšovali poľnohospodárske oblasti a stávalo ešte dôležitejšie využiť región Negevskej púšti. Nutnosť ochrany vody viedla k vývoju najúčinnejších spôsobov zavlažovania, vrátane používania recyklovanej vody a kvapkovej závlahy pôvodne vyvinutej v Izraeli. Slaná voda z púšte sa osvedčila ako dostatočná pre chov rýb a pestovanie olív a jojoby, z ktorej sa extrahuje olej pre kozmetiku.

Ovocie a zelenina, vrátane jedných z najsladších cherry paradajok na svete, sa pestuje v hi-tech skleníkoch. V južnom Negeve, kde pred 2 000 rokmi našli Nabatejania priaznivé podmienky pre pestovanie vínnej révy, sa dnes oberá hrozno pre výrobu vína. V púštnom údolí Aravana na juhu a ďalej na severe v Jordánskom údolí sa pestujú obľúbené medjoulské datle s dôrazom na chutnú odrodu "Bonbon", ktorá sa exportuje do asi 30 krajín sveta. Stret s výzvami púšte spustil v Izraeli "púštnu revolúciu", ktorá sa rozšírila do celého sveta. Mnoho ďalších krajín, ktoré sa aktuálne vysporiadavajú s rovnakými klimatickými problémami, hľadá pomoc v Izraeli.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.