Aktuálne ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena striebra 19.028 USD/oz  

Mince inšpirované Maorskou kultúrou

Maorské umenie patrí medzi najcennejšie kultúrne dedičstvo Nového Zélandu. Prví osadníci pôvodom z Polynézie priplávali k Novozélandským brehom už v 13. storočí. Maorovia si dokázali udržať svoje jedinečné tradície a zvyky aj napriek tomu, že boli od roku 1840 nútení prispôsobiť sa diktátu britskej kolónie.

Ich umenie, ktoré považujú za nadprirodzené, by sa dalo prirovnať ku Keltom či Vikingom. Najčastejšie pracujú s drevom, z ktorého vyrezávajú rôzne sošky so zložitými detailmi. Ženy sa venujú tkáčstvu a vyrábajú predmety z rastlín, vlasov a peria. Jedinečným symbolom Maorov je tetovanie, ktoré tradične mávali muži na tvári, stehnách a zadku, a ženy na brade a perách. Maori dodnes udržujú tradície, rozvíjajú výučbu maorského jazyka, venujú sa spevu, tancu i sochárstvu.

Maorská kultúra ponúka zdanlivo nevyčerpateľné množstvo námetov, príbehov a symbolov, ktoré sa prostredníctvom numizmatiky šíria do celého sveta.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.25.42.211

Holoubek koncern