Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.27 USD/oz   Cena striebra 29.4375 USD/oz  

Séria The Royal Tudor Beasts - investičné mince

Séria investičných mincí predstavuje desať heraldických zvierat z genealógie kráľa Henricha VIII. Tudora a jeho tretej manželky Jane Seymourovej.

Séria nadväzuje na úspech veľmi populárnej série The Queen´s Beasts. V histórii britskej monarchie to bolo naopak. Sochy heraldických zvierat kráľovnej Alžbety II. našli svoju inšpiráciu u Henricha VIII. Tudora.

Potom, čo kráľ nechal popraviť svoju druhú ženu Annu Boleynovú, oženil sa s jej dvornou dámou Jane Seymourovou. Pre Henricha VIII. predstavovalo tretie manželstvo novú nádej na vysnívaného mužského potomka a zachovanie rodovej kráľovskej línie Tudorovcov. Ako súčasť osláv sobáša v roku 1536 nechal pred kráľovský palác Hampton Court Palace v Londýne umiestniť 10 heraldických sôch odkazujúcich na pôvod kráľa a jeho novej manželky.

Štylizovanú podobu sôch spracoval pre sériu mincí David Lawrence.
Kráľovský zväzok Henricha a Jane dokladajú panter Seymourov, lev Anglicka, chrt Richmondu, yale Beaufortu, drak Tudorovcov, jednorožec Seymourov, kráľovský drak, kráľovnín lev, býk z Clarence a kráľovnín pantier.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.143.154

Holoubek koncern