Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.195 USD/oz   Cena striebra 27.3975 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Royal Tudor Beasts - The Yale of Beaufort 1 Oz 2023

Zlatá investičná minca The Royal Tudor Beasts - The Yale of Beaufort 1 Oz 2023

13:10
posledná aktualizácia ceny
006769
kód produktu
2 372,50 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Kráľovské tudorovské zvieratá - Yale z Beaufortu - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z 99,99 % rýdzeho zlata, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa na rok 2023, je druhou mincou zo série "The Royal Tudor Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľa Henricha VIII. Kráľovský zväzok ilustrujú Seymourov panter, anglický lev, richmondský chrt, yale z Beaufortu, tudorovský drak, seymourovský jednorožec, kráľovský drak, kráľovnin lev, býk z Clarence a kráľovnin panter.

Na reverze mince je zobrazený mytologický yale s erbovým štítom, ktorý Henrich VIII. udelil Jane Seymourovej ako kráľovnej. Okraj motívu dopĺňa nápis "YALE OF BEAUFORT", hmotnosť, rýdzosť a rok vydania.
Kráľovské tudorovské šelmy je séria desiatich heraldických sôch umiestnených na moste vedúcom k Veľkej bráne veže paláca Hampton Court v Londýne. Kráľovské šelmy vybral Henrich VIII. ako symbol legitimity svojej rodiny, jej oddanosti trónu, sily dynastie Tudorovcov a ich spojenia s rodinou Seymourovcov. Jeho tretie manželstvo s Jane Seymourovou v roku 1536 predstavovalo novú nádej na vysnívaného mužského potomka a zachovanie kráľovskej rodovej línie. Štylizovanú podobu sôch vypracoval pre sériu mincí David Lawrence.
Yale pochádza z európskeho folklóru. Nádherné štvornohé zviera s telom kozy alebo antilopy je posiate zlatom. Veľké rohy sa môžu otáčať, a tak brániť a útočiť do všetkých strán. Jeho chvost pripomína chvost leva a zlaté kly diviaka.
Yale z Beaufortu je ako jedno z kráľovniných zvierat zobrazovaný ako silný obranca. Obojok s korunou vyjadruje kráľovské vlastníctvo a reťaz okolo tela ukazuje, ako bolo mocné zviera skrotené. Jane Seymourová nebola z kráľovskej krvi a nemala priamy vzťah k samotnej heraldike Beaufortovcov. Yale však bola spojená s titulom vojvodu zo Somersetu, ktorý patril Eduardovi, Janinmu bratovi. Kráľ používal tento heraldický symbol na posilnenie postavenia novej kráľovskej manželky. Zároveň tým zdôrazňoval spojenie Tudorovcov s mocným rodom Beaufortovcov, a tak upevňoval svoje vlastné postavenie na tróne.

Na averze je zobrazený tradičný portrét Alžbety II. od Jodyho Clarka. V opise mince sa uvádza: "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnu hodnotu.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Royal Mint Séria The Royal Tudor Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2023
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Séria:
Royal Tudor Beasts
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
David Lawrence/Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.201.97.224

Holoubek koncern