Aktuálne ceny: Cena zlata 2029.21 USD/oz   Cena striebra 23.889 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Royal Tudor Beasts - The Lion of England 1 Oz 2022

Zlatá investičná minca The Royal Tudor Beasts - The Lion of England 1 Oz 2022

08:11
posledná aktualizácia ceny
006562
kód produktu
2 312,15 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Kráľovské tudorovské zvieratá - Anglický lev - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) a rýdzosťou zlata 99,99 %, ktorú vydáva britská kráľovská mincovňa na rok 2022, je prvou mincou zo série "The Royal Tudor Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľa Henricha VIII. Kráľovský zväzok ilustrujú Seymourov panter, Anglický lev, Richmondský chrt, Beaufortský yale, Tudorovský drak, Seymourov jednorožec, Kráľovský drak, Kráľovský lev, Clarenceov býk a Kráľovský panter.

Na reverze mince je zobrazený korunovaný anglický lev s erbovým štítom. Štít rozdelený na desiatky kombinuje heraldické prvky z erbu Henricha VIII. a erbu Jany Seymourovej. Okraj motívu dopĺňa nápis "LION OF ENGLAND", hmotnosť, rýdzosť a rok vydania.
Kráľovské tudorovské šelmy je séria desiatich heraldických sôch umiestnených na moste vedúcom k bráne Veľkej veže paláca Hampton Court v Londýne. Kráľovské šelmy vybral Henrich VIII. Jeho tretie manželstvo s Jane Seymourovou v roku 1536 predstavovalo novú nádej na vysnívaného mužského dediča a zachovanie kráľovskej línie. Štylizovanú podobu sôch vypracoval pre sériu mincí David Lawrence.
Statočný a divoký lev sa objavuje v erbe Anglicka od jeho vzniku. Lev predstavuje anglickú odvahu, silu, dôstojnosť a hrdosť - vlastnosti, ktorými sa vo svojej dobe nemohlo pochváliť žiadne iné zviera. Anglický lev získal štatút kráľovského zvieraťa začiatkom 12. storočia počas vlády Richarda I. (1189 - 1199), keď bola oficiálne zavedená heraldika. Henrich VIII. bol veľkým zástancom anglického leva, a preto ho tiež ustanovil za štítonosiča v kráľovskom erbe. Vďaka tomu sa stal ikonickým heraldickým symbolom a dnes reprezentuje skôr Britániu než Anglicko. Anglický lev so štítom, ktorý odkazuje na predkov Henricha VIII. a Jane Seymourovej, je jednou z prvých sôch lemujúcich zábradlie mosta v priekope paláca Hampton Court.

Na averze je zobrazený tradičný portrét Alžbety II. od Jodyho Clarka. V opise mince sa uvádza: "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálna hodnota "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Royal Tudor Beasts - investičné mince Royal Mint

Špecifikácia produktu

Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Emisia:
2022
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Mincovňa:
Royal Mint
Autor:
David Lawrence/Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Priemer:
32.69 mm
Séria:
Royal Tudor Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.206.13.203

Holoubek koncern