Aktuálne ceny: Cena zlata 2398.71 USD/oz   Cena striebra 29.163 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Versailles 2022 Proof
Akcia
Novinka
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Zlatá minca Versailles 2022 Proof

22:07
posledná aktualizácia ceny
006534
kód produktu
Pôvodná cena: 10 888,00 EUR
10 758,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 130,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Versailles, Chrám lásky - 100 g

Táto jedinečná zlatá minca, ktorú v roku 2022 vydal štát Šalamúnove ostrovy v rýdzosti zlata 99,9 % a hmotnosti 100 g v najvyššej kvalite Reverse Proof, je venovaná jedinečnej architektonickej stavbe nachádzajúcej sa v rozsiahlom parku paláca Versailles.

Na reverze mince je vyobrazená precízne spracovaná kupola neoklasicistického Chrámu lásky so sochou Amorea. Motív je vytvorený v štyroch vrstvách razby v rôznych hĺbkach pomocou inovatívnej mincovej techniky, ktorá vytvára dokonalý trojrozmerný efekt. Motív dopĺňa nápis "Versailles" a rok vydania "2022".
Chrám lásky vo Versailles sa nachádza na umelom ostrove v zámockom parku, ktorý je od roku 1979 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Postavil ho dvorný architekt Richard Miquem v roku 1778 počas vlády Ľudovíta XVI. na žiadosť Márie Antoinetty. Miesto chrámu bolo vybrané vzhľadom na výhľad z kráľovninej spálne jej súkromného zámku Petit Trianon, kde podľa legendy kráľovná hľadala únik pred formálnosťou kráľovského dvora a kde našla vytúžený pokoj a samotu.
Chrám lásky je malý otvorený kruhový pavilón, do ktorého sa vstupuje po siedmich schodoch na mramorom obloženú plošinu obklopenú 12 korintskými stĺpmi podopierajúcimi bielu mramorovú kupolu. Vnútro kupoly vrátane kapitol, stĺpov, roziet a vyrezávaných kaziet je dielom sochára Josepha Deschampsa a pozostáva z atribútov lásky. Vrchol má priemer asi dva metre a obsahuje túlec a šípy previazané stuhami, prepletené a ozdobené ružami a olivovými ratolesťami. Celú centrálnu kompozíciu obklopuje stodvadsať roziet usporiadaných v piatich radoch.
V strede pavilónu stojí socha Kupida vytesaná z jedného bloku mramoru. Okrídlený boh lásky si robí luk z draka, ktorého ukradol Heraklovi. Sochár Edme Bouchardon zachytil Amora, ako sa viditeľne usmieva nad účelom luku - strieľať šípy do sŕdc milencov. Socha je kópiou originálu z roku 1750 z obdobia vlády Ľudovíta XV. Vo svojej dobe bola kontroverzným dielom pre svoje neandertálske zobrazenie a spojitosť so škandalóznou aférou medzi Ľudovítom XV. a Madame de Pompadour. Umiestnené v Heraklovom salóne, ktorého výzdoba oslavovala slávne činy gréckeho hrdinu, sa stalo alegóriou vzťahu kráľa k francúzskej monarchii.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Iana-Ranka Broadleyho, obklopený nápismi "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", hmotnosťou "100 g", nominálnou hodnotou "50 DOLLARS" a rýdzosťou "Au999".

Minca sa dodáva v originálnej darčekovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, v mimoriadne limitovanom náklade iba 49 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Kupola a klenby 3D

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 49 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Kupole a klenby 3D
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy
Hmotnosť:
100 g
Nominálna:
50 SBD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Au
Téma:
Architektúra a budovy

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.0.143

Holoubek koncern