Aktuálne ceny: Cena zlata 2411.15 USD/oz   Cena striebra 30.786 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Zlatá minca Westminsterské opátstvo 2021 Proof
Limitovaná edícia

Zlatá minca Westminsterské opátstvo 2021 Proof

15:11
posledná aktualizácia ceny
006527
kód produktu


Na dotaz Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Westminster Abbey - 100 g

Unikátna zlatá minca, vydaná štátom Šalamúnových ostrovov v roku 2021 v rýdzosti zlata 99,9% s hmotnosťou 100 g a špičkovej kvalite reverz proof, je venovaná najvýznamnejšej sakrálnej stavbe vo Veľkej Británii - Westminsterskému opátstvu.

Na reverze mince je zobrazená centrálna časť krížovej lode. Miesto, v ktorom sa stretávajú rebrové klenby, je určené na korunováciu panovníka. Motív je vytvorený v štyroch vrstvách razby v rôznych hĺbkach pomocou inovatívnej mincovej techniky, ktorá vytvára dokonalý trojrozmerný efekt. Motív dopĺňa nápis "Westminster Abbey" a rok vydania "2021".
Westminsterské opátstvo nesie oficiálny názov kolegiátneho kostola svätého Petra vo Westminsteri. Názov Westminster znamená západný kostol a identifikuje jeho polohu v čase vzniku. Jeho prevažne gotický vzhľad z neho robí jednu z najkrajších stavieb v Londýne. Veľkoleposť spolu s historickým významom sú hlavným turistickým lákadlom zo zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Opátstvo dal v polovici 11. storočia postaviť Eduard III. Spovedník. Gotickú prestavbu začal Henrich III. Plantagenet v 13. storočí. Následné prístavby a rozšírenia pokračovali až do 18. storočia. Výzdoba interiéru je príkladom anglického neskorogotického štýlu s členitými oblúkmi a veľkolepými lustrami. Vďaka svojej výške 32 m je najvyššou gotickou loďou v Anglicku.
Korunovácie a kráľovské svadby sa od vysvätenia Westminsterského opátstva nezaobišli bez neho. Bolo miestom posledného odpočinku nielen anglických a britských panovníkov, ale aj významných osobností. Náhrobné kamene nesú mená velikánov ako Isaac Newton, Charles Darwin, Charles Dickens a Stephen Hawking.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Iana-Ranka Broadleyho, ktorý je obklopený nápismi "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", iniciálami umelca "IRB", hmotnosťou "100 g" a nominálnou hodnotou "50 DOLLARS".

Minca sa dodáva v originálnej darčekovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti v mimoriadne limitovanej edícii iba 25 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Kupola a klenby 3D

Špecifikácia produktu

Emisia:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 25 ks
Priemer:
45 mm
Séria:
Kupole a klenby 3D
Hmotnosť:
100 g
Nominálna:
50 SBD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Au
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.31.134

Holoubek koncern