Aktuálne ceny: Cena zlata 2327.945 USD/oz   Cena striebra 27.441 USD/oz  
  Zlaťáky     Investičné strieborné tehličky
Hmotnosť -
-
- g
Cena -
-
- EUR
Dostupnosť +
Vybrať všetko
Skladom na pobočke +
Vybrať všetko
Výrobca +
Vybrať všetko
Krajina pôvodu +
Vybrať všetkozobrazít text

Investičné strieborné tehličky

Investičné strieborné tehličky predstavujú popri investičných strieborných minciach ďalšiu formu investovania do tohto kovu. Celosvetovo pôsobí na trhu veľké množstvo rafinérií, jedná sa o celosvetovo známych rafinérov, ktorí produkují tehličky akceptovateľné na svetových trhoch, ale existuje tiež mnoho menších, skôr lokálnych rafinérov, ktorí nie sú medzi investormi až tak známi a likvidita ich produktov je skôr lokálneho charakteru.

Svetovo známi producenti investičných striebrných tehličiek vyrábajú strieborné tehličky, ktoré zodpovedajú londýnskemu štandardu "Good delivery" LBMA. Na tomto zozname sú len takí výrobcovia strieborných investičných tehličiek, ktorí spĺňajú prísne podmienky od samotnej výroby až po predaj.

Investičné strieborné tehličky ponúkame o hmotnostiach od 2,5 g – 15 000 g. Taktiež sú tu zahrnuté tehličky o hmotnosti jednej trojskej unce teda 31,103 g.

Jednotlivé tehličky do hmotnosti 100 g, sú zalisované v plastovom obale.

Medzi najznámejšie rafinérie patrí napr. švajčiarsky Argor-Heraeus SA, švajčiarska rafinéria PAMP alebo americká rafinéria Scottsdale Mint.

Zoradiť:
Celkom 18 produkty
Strana 1 z 2

Kde sa vlastne striebro ťaží alebo 10 najväčších producentov striebra

 1. Mexiko
  Banská produkcia: 5 400 metrických ton

  Mexiko zostalo v roku 2015 na prvej pozícii najväčšieho svetového producenta striebra. Jeho produkcia sa zvýšila o 400 metrických ton (MT) a celkovo činila 5 400 MT. V Mexiku, v štáte Zacatecas sa nachádza najväčšia strieborná baňa na svete Fresnillo, kde prebieha ťažba už od roku 1824 a ktorá patrí k najproduktívnejším strieborným baniam sveta. V apríli 2016 vydala spoločnosť svoju výrobnú správu za obdobie troch mesiacov, teda do 31. marca 2016 a ohlásila, že je na dobrej ceste k udržaniu vedúcej pozície aj za celý rok 2016. Produkciu chce udržať na 49 až 51 miliónoch uncí striebra. Cieľom je do roku 2018 dosiahnuť výroby až 65 miliónov uncí ročne. Produkcia ďalšej bane, Penasquito, sa v roku 2016 odhaduje na 22 až 24 miliónov uncí.
 2. Čína
  Banská produkcia: 4 100 metrických ton
  Už v roku 2002 bola Čína štvrtým najväčším svetovým producentom striebra. Od tej doby sa produkcia v krajine stále zvyšuje a v roku 2015 vyskočila až na druhú pozíciu hneď za Mexiko. Tento nárast je podľa inštitútu dôsledkem rozvoja ďalšej ťažobnej činnosti, ktorá sa začala zvyšovať od roku 2012. Takmer 95 percent čínskej produkcie striebra bolo vedľajším produktom iných ťažobných projektov.
 3. Peru
  Banská produkcia: 3 800 metrických ton

  Okrem toho, že Peru v roku 2015 predstavuje tretieho najväčšieho producenta striebra, má krajina tiež najväčšie známe zásoby striebra. S 120 000 MT má obrovské množstvo nevyužitého potenciálu, čo by mohlo krajinu v budúcnosti posunúť na prvé miesto v rebríčku. Väčšina peruánskeho striebra pochádza z bane Antamina, ktorá sa nachádza na severe krajiny. V tejto bani, ktorá produkuje viac striebra než ktorákoľvek iná v krajine, je predovšetkým ťažená meď a striebro je druhotný produkt ťažby.
 4. Austrália
  Banská produkcia: 1 700 metrických ton

  Rozdiel medzi produkciou Peru a Austrálie je celkom veľký, a to 2 100 MT. V roku 2015 činila produkcia 1 700 MT. Ťažba striebra má v Austrálii bohatú históriu. Najväčšia svetová ťažobná spoločnosť BHP Billiton je v prevádzke už od roku 1920. Dnes je nadnárodnou ťažobnou spoločnosťou, ktorá má umiestnené projekty po celom svete. V Austrálii je najväčším producentom striebra a prevádzkuje jednu z najväčších svetových baní Cannington v Queenslande, ktorá produkuje viac striebra než akákoľvek iná baňa v krajine.
 5. Chile
  Banská produkcia: 1 600 metrických ton

  Chilské bane vychŕlili v roku 2015 okolo 1 600 MT striebra. Bol to nárast o cca 300 MT oproti roku 2014. Tento posun zaistil Chile piate miesto, pred tým sa pohybovala na siedmom. K zvyšovaniu produkcie by mohlo prísť aj v budúcnosti. V roku 2015 organizácia Economic Development Agency (EDO), ktorá sa zameriava na hospodársky rozvoj regiónov, oznámila nový program zameraný na zvýšenie ťažby v krajine. To by malo spočívať v zlepšení energetickej účinnosti a v znižovaní nákladov.
 6. Rusko
  Banská produkcia: 1 500 metrických ton

  V roku 2014 patrila Rusku piata pozícia, ale v roku 2015 došlo k poklesu na šieste miesto, pretože jeho produkcia poklesla z 1 700 MT na 1 500 MT. Zásoby striebra nie sú známe, ale krajina aj napriek tomu zostáva po mnoho rokov v TOP 10 krajín sveta. Najväčším producentom v krajine je ťažobná spoločnosť Polymetal, ktorá prevádzkuje štyri z piatich najväčších strieborných baní v Rusku. V roku 2015 vyprodukovalo 7,2 milióna uncí striebra.
 7. Bolívie
  Banská produkcia: 1 300 metrických ton

  Produkcia v tejto juhoamerickej krajine zostala medzi rokmi 2014 až 2015 stabilná a pohybovala sa na 1 300 MT. Avšak chilský skok na piatu pozíciu odsunul Bolíviu zo šiesteho miesta na seedme. V tejto krajine je tiež priestor pre expanziu. Je tu niekoľko strieborných baní, a to najmä v oblasti Potosi, kde sa tiež nachádza najväčšia baňa San Cristobal.
 8. Polsko
  Banská produkcia: 1 300 metrických ton

  Tatiež naši severní susedia patria do prvej desiatky producentov striebra. Poľsku patrí ôsme miesto, produkcia sa pohybuje okolo 1 300 MT. KGHM Polska Miedź (Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi) je poľská ťažobná a metalurgická spoločnosť, zameraná najmä na ťažbu a spracovanie striebra a medi. Táto spoločnosť je trvalo jedna z najvýznamnejších svetových spoločností produkujúcich striebro.
 9. USA
  Banská produkcia: 1 100 metrických ton

  Spojené štáty vyprodukovali 1 100 metrických ton striebra, pričom výroba zaznamenala mierny pokles oproti roku 2014. Aljaška a Nevada produkujú viac striebra ako ostatné štáty únie. Najväčším producentom je spoločnosť Coeur d'Alene Mines Corporation. Coeur udržuje projekty v USA spolu s ďalšími striebrnými baňami v Južnej Amerike a Austrálii. Na konci apríla roku 2015 vydala spoločnosť štvrťročnú správu, kde oznámila produkciu striebra 3,4 milióna uncí.
 10. Kanada
  Banská produkcia: 500 metrických ton

  Aj keď je Kanada domovskou základňou pre spoločnosť Silver Corp a niekoľko ďalších, ktoré sa zaoberajú ťažbou striebra, samotná krajina neprodukuje tak veľké množstvo. Dôvodem je to, že kanadské spoločnosti majú tendenciu udržovať projekty a ťažbu v iných krajinách sveta. Produkcia aj napriek tomu mierne vzrástla z 493 MT v roku 2014 na 500 MT v roku 2015.
Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.201.97.224

Holoubek koncern