Vianočné darčeky do Vianoc!! Pri objednávkach vytvorených do 16.12.2019 na položky skladom v Bratislave, garantuje Slovenská pošta dodanie do Vianoc. Pri položkách na objednávku, alebo pri objednávkach nad skladové zásoby dodanie do Vianoc negarantujeme.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Strieborné mince zahraničia

Strieborné zahraničné mince (zberateľské) predstavují popri klasických strieborných investičných minciach vhodnú formu investície, uchovania bohatstva s možnosťou dosiahnutia mnohonásobne väčšieho zisku. Mince pochádzajú zo svetovo uznávaných a obľúbených mincovní ako je Kanadská kráľovská mincovňa, austrálska mincovňa Perth Mint, americká štátna mincovňa, Britská kráľovská mincovňa, novozélandská mincovňa, juhoafrická mincovňa a pod.

Emisia týchto mincí je charakteristická limitovaným nákladom a často sa jedná o pár desiatok, stoviek kusov na celý svet. Zahraničné strieborné mince sú emitované k rôznym historickým udalostiam, výročiam, s motívom významných osobností a pod.

Strieborné mince sú razené zo striebra najvyššej rýdzosti, v rôznych hmotnostiach, dodávané v originálnych kapsuliach, s certifikátom pravosti a v originálnych etuách, ktoré dajú daným minciam vyniknúť.

Obmedzené množstvo, spracovanie, ročník, prevedenie razby a emitent dáva týmto minciam jedinečnosť a predstavuje vhodný potenciál pre uchovanie hodnoty a následné zhodnotenie. Strieborné mince sa dokážu podobne ako zlaté mnohonásobne zhodnotiť. A ďalším významným plusom je to, že striebro je v súčasnej dobe stále ešte veľmi podhodnotený kov, ktorý má pred sebou žiarivú budúcnosť. Strieborné mince sú taktiež výborným uchovateľom hodnoty, pretože keď dochádza k zmene ceny na trhu so striebrom a cena prípadne klesá, tieto mince si zachovávajú svjou hodnotu a v čase ju navyšujú.

skrýt filtr
Hmotnosť
Rok razby
Téma
Emitent / Výrobca Array

Zoradiť podľa:
Cena  vzostupne zostupne


Mohlo by vás zaujímať - Strieborné mince zahraničia


Strieborné mince zahraničia – svet na dlani

Strieborné mince zahraničia predstavujú mince, ktoré pochádzajú z rôznych kútov sveta. Dá sa povedať, že tieto zahraničné mince zobrazujú svet na dlani, svet na dosah ruky. V každej minci sa ukrýva časť sveta, z ktorého minca pochádza a kde bola vyrazená. Mince sú raritné, jedinečné a popri klasických investičných minciach v sebe skrývajú ďalší významný potenciál na zhodnotenie.

Ako už bolo spomenuté, zahraničné mince sú razené k rôznym príležitostiam, výročiam, sú venované osobnostiam ľudskej civilizácie a pod. Každým rokom vychádzajú ďalšie a ďalšie drahocenné mince, ktorých je veľmi málo a už sa nikdy nebudú opakovať. V tomto tkvie hlavný potenciál zhodnotenia, čím menej kusov, tým je minca vzácnejšia a žiadanejšia oproti klasickým investičným minciam, ktoré predstavujú aktuálnu hodnotu daného kovu.

Pozrime sa na rozdiel medzi klasickými investičnými mincami a raritnými mincami zo zahraničia.

parametre zahraničné strieborné mince klasické investičné strieborné mince
Veľmi omedzená veľkosť emisie ÁNO (v ráde kusy, desiatky,stovky) NE (razia sa milióny kusov)
Vysoká kvalita razby - Proof ÁNO (minca razená razidlami určenými priamo pre danú razbu) NE (bežná kvalita, sériová výroba)
Originálne balenie ÁNO (originálne etue, v ktorých sú mince dodávané) NE (bez etue)
Certifikát ÁNO (mince sú certifikované) NE (nemajú certifikát)
Raritnosť ÁNO (obmedzená emisia, viac sa už nevyrazí) NE (razia sa neustále)
Zhodnotenie ÁNO (mince sa časom výrazne zhodnocujú nad rámec samotného kovu) NE (len cena kovu v aktuálnom čase)
Rýchla likvidita NE (investícia na dlhší časový horizont) ÁNO (okamžitá likvidita)
DPH ÁNO (zažažené DPH) ÁNO (zažažené DPH)
Pokles ceny striebra NE (minca si zachováva aj pri poklese ceny kovu hodnotu, neklesá, v čase narastá) ÁNO (hodnota mince klesá – čisto kov)


Popredné svetové mincovne – zoznámte sa

Kanadská kráľovská mincovňa – The Canadian Royal Mint

Mincovňa bola založená v roku 1908 v Ottawe v kanadskej provincii Ontario. Mincovňa je štátna a jej ročná produkcia je viac ako 1 miliarda mincí. Najpopulárnejšie sú svetovo známe Maple Leaf. Zlaté mince sú razené od roku 1979, strieborné od roku 1988. Spoločnosť tiež vyrába mince pre desiatky iných krajín. Celkom má na konte už viac ako 50 miliárd mincí. Najdlhšie, a síce viac ako 30 rokov, spolupracuje na razbe so štátom Barbados.

Britská kráľovská mincovňa – The Royal Mint

ráľovská mincovňa, ktorej bolo povolené raziť britské mince, vznikla pred viac ako 1 100 rokmi. Na počiatku produkovala mince pre Anglicko, následne pre celú Veľkú Britániu. Mincovňa je 100% vlastnená britským ministrerstvom financií. Mincovňa sa zaoberá nielen razbou mincí pre Veľkú Britániu, ale zameriava sa tiež na vývoz mincí do viac ako 60 krajín sveta. Produkuje mince zberateľské, vojenské medaile a tiež rôzne civilné vyznamenania. Boli tu od roku 1970 až 2009 vybobené všetky Rády britského impéria. Mincovňa tiež produkovala mince pre Kanadu. Od roku 1931 bola predána správa pobočky v Ottawe pod správu kanadskej vlády a vznikla potom kanadská Kráľovská mincovňa.

Austrálska mincovňa PERTH

Mincovňa bola založená v roku 1899 v austrálskom meste Perth. Mesto bolo pôvodne postavené v zápale zlatej horúčky, ktorá prepukla v západnej Austrálii pre zrýchlenie razieb zlatých sovereignov britských panovníkov a pre ich distribúciu do britského impéria. Perth Mint bola posledná z troch austrálskych koloniálnych pobočiek po už zaniknutých Sydney Mint a Melbourne Mint. V roku 1970 bola mincova presunutá pod vládu štátu Západná Austrália. Medzi najobľúbenejšie mince patria tie s motívmi koaly, klokana či rybárika. Mincovňa ročne spracováva 400 ton zlata a je preslávená tiež výrobou najväčšej zlatej mince na svete - má rýdzosť 999,9, váži jednu tonu a jej nominálna hodnota je jeden milión austrálskych dolárov. Priemer mince je 80 centimetrov a hrúbka 12 centimetrov.

Americká štátna mincovňa – The United States Mint

Bola založená v roku 1792 Kongresom na základe zákona o razení mincí a bola pôvodne spravovaná v rámci ministerstva zahraničných vecí. Podľa podmienok zákona bola prvá budova mincovne umietnená vo Philadelphii. Sídlo je vo Washingtone D.C. a dnes pôsobí okrem Philadelphie aj v Denveri, San Franciscu a West Pointe a ďalšie pobočky sa nachádzajú v rôznych častiach USA. Mincovňa je štátna a do roku 2015 uviedla do oběhu 17,046 miliardy mincí. Najpopulárnejšími sú zlaté a strieborné American Eagle, ktoré sa razia od roku 1986. Podľa legendy dokonca George Washington daroval spoločnosti časť svojho striebra, aby mohla raziť mince čo najskôr.