Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.49 USD/oz   Cena striebra 29.9 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Jeruzalemský veterný mlyn Deviata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2019
Akcia
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Jeruzalemský veterný mlyn Deviata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2019

16:20
posledná aktualizácia ceny
005544
kód produktu
Pôvodná cena: 3 050,00 EUR
2 892,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 158,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria "Jeruzalem zo zlata" - Jeruzalemský veterný mlyn

Zlatá minca Jeruzalemský veterný mlyn , ktorú vydala Bank of Israel v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je deviatou investičnou mincou z veľmi obľúbenej série "Jeruzalem zo zlata". Zlaté mince z tejto série sa vydávajú ako investičné mince s hmotnosťou 1 trójskej unce (31,1 g), nominálnou hodnotou 20 nových izraelských šekelov a rýdzosťou najčistejšieho zlata 99,99 %.

Deviata izraelská oficiálna zlatá investičná minca veľmi nízky náklad! vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom rubovej strany mince je Montefiorov veterný mlyn, v spodnej časti mince sú vyznačené obrysy hradieb Starého mesta a Dávidovej veže. Pri hornom okraji je nápis "JERUZALEM" a jeho prepis v hebrejčine a arabčine. V poli mince vpravo sú pod sebou uvedené nominálna hodnota, rok vydania a Dávidova hviezda - značka mincovne. Na spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávneho leva z Megida" na averze bola staroveká pečať z 8. storočia pred n. l. nájdená v Megide (Armagedone) v údolí rieky Jordán. Pečať patrila Semovi, služobníkovi kráľa Jeroboama II, ktorý bol izraelským kráľom v čase proroka Amosa. Lev je tiež symbolom judských kmeňov a Jeruzalema. Ten istý lev z Megida bol zobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, päťlirovej minci v roku 1978 a minci v hodnote pol šekla v roku 1980. Nad levom je izraelský štátny znak a pod levom je nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom averzu všetkých mincí tejto série je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca sa dodáva v luxusnej darčekovej škatuľke spolu s certifikátom pravosti.

Veterný mlyn Montefiore je jednou z mála jeruzalemských pamiatok postavených mimo hradieb Starého mesta. Je pomenovaný podľa britského bankára a filantropa židovského pôvodu Mosesa (Mošeho) Montefioreho. Stavbu naplánoval ako súčasť projektu na pomoc komunite Starý Jišuv - židovskému obyvateľstvu na palestínskych územiach -, aby sa stala sebestačnou. Budova bola dokončená v roku 1857 a stala sa súčasťou novovznikajúcej štvrte Mishkenot Sha'ananim, najstaršej židovskej osady mimo Starého mesta. Veterný mlyn vyrábal múku do roku 1891, potom ho nahradili iné mlyny poháňané parou. Napriek tomu sa naďalej používal na iné účely a počas vojny za nezávislosť v roku 1948 slúžil ako strážna veža pre židovských bojovníkov. Z tohto dôvodu britské jednotky mlyn bombardovali počas operácie "Don Quijote". Pri príležitosti 60. výročia založenia Izraela v roku 2012 bol obnovený v duchu pôvodnej stavby. Dnes slúži ako malé múzeum Mojžiša Montefioreho a pripomína jeho aktivity na podporu priemyslu, vzdelávania a zdravia židovskej komunity v starej krajine.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Autor:
Osnat Eshel
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Mincovňa:
Holy Land Mint
Náklad:
3600 ks
Priemer:
32 mm
Séria:
Jerusalem of Gold
Krajina pôvodu:
Izrael
Emisia:
2019
Hrana:
hladká
Nominálna:
20 NIS
Verzia:
BU (Brilliant Uncirculated)
Rýdzosť:
999,9 /1000 Au
Téma:
Architektúra a budovy

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern