+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.

Stráženie ceny

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018

1.929,48 € oslobodené od DPH
The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018
* povinná informácia
Typ ceny:

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005164
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá investičná minca Izrael 2018
Nominál: 20 NIS
Priemer: 32 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999,9 /1000 Au
Hrana: hladká
Náklad: 3600 ks
Autor: Michael Faber, Meir Eshel
Emisia: 2018
Krajina pôvodu: Izrael
Mincovňa: The Holy Land Mint

Séria „Jerusalem of Gold“ - The Cardo

Zlatá minca The Cardo, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3600 kusov pre celý svet, je v poradí ôsmou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 nových šekelov v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • ôsma oficiálna zlatá investičná minca Izraela
  • veľmi nízky náklad!
  • vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

V sérii "Jerusalem of Gold" boli vydané tieto mince:

2010 Dávidova veža
2011 Múr nárekov
2012 Menora
2013 Svätyňa knihy
2014 Synagóga Churva
2015 Izraelské múzeum
2017 Najvyšší súd Štátu Izrael
2018 The Cardo
2019 Jeruzalemský veterný mlyn

Líce:

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pred Kristom, nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraela počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbolom kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnakž lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlirovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany na všetkých minciach v tejto sérii je Meir Eshel.

Rub:

Hlavným motívom rubovej strany mince je Madabská mapa Jeruzalema a v pozadí jeden zo stĺpov pochádzajúcich z pôvodnej ulice Cardo vybudovanej Rimanmi. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" v angličtine, hebrejčine a arabčine. V mincovom poli vpravo je pod sebou uvedená nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Jeruzalemské Cardo - hlavná ulica Aelia Capitolina

Cardo je názov pre hlavnú ulicu vedúcu od severu k juhu miest budovaných v staroveku Rimanmi. Spoločne s priečnou ulicou Decumus určovali stred mesta a rozdeľovali ho na štyri časti.
Po prvej židovskej vojne, ktorá skončila dobytím Jeruzalema Rimanmi a zákazom vstupu Židov do mesta, nechal cisár Hadrián v rokoch 132 - 135 n.l. vybudovať na jeho troskách rímske mesto Aelia Capitolina. Jeruzalemské Cardo vedie od Damašskej brány (známej tiež ako Šekemská brána alebo Nábuluská brána) v severnej časti mesta na juh k Sionskej bráne z byzantského obdobia vlády cisára Justiána. Cardo slúžilo ako otvorená cesta na prepravu nákladu a zvierat. Pre chodcov ponúkalo zastrešené chodníky lemované obchodmi a korintským stĺporadím.
Madabská mapa Jeruzalema je súčásťou podlahovej mozaiky byzantského kostola, ktorá bola objavená v 6. storočí v jordánskom Madabe. Jedná sa o najstaršiu mapu Svätej zeme, ktorá zobrazuje veľmi podrobne Jeruzalem a pôvodnú trasu Cardo. Nasledujúce vykopávky ju v židovskej časti starého mesta Jeruzalema v rovnakých miestach odhalili.
Dnes je obnovené Cardo v starom meste živou turistickou atrakciou odrážajúcou históriu Jeruzalema. Pozdĺž kolonády v rovnakých miestach nahradili pôvodné rímske obchody tie moderné. Ľudia z celého sveta opäť chodia po rovnakých kamenných chodníkoch lemovaných rovnakým stĺporadím ako ľudia pred takmer 2 tisíc rokmi.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.