Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.055 USD/oz   Cena striebra 27.369 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018
Akcia
Limitovaná edícia
Posledný kus!

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018

11:47
posledná aktualizácia ceny
005164
kód produktu
Pôvodná cena: 3 250,00 EUR
3 083,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 167,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria "Zlatý Jeruzalem" - Cardo

Zlatá minca Cardo, ktorú vydala Izraelská banka v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je ôsmou investičnou mincou z veľmi populárnej série "Jeruzalem zo zlata". Zlaté mince z tejto série sa vydávajú ako investičné mince s hmotnosťou 1 trójskej unce (31,1 g) a nominálnou hodnotou 20 nových šekelov v najčistejšej rýdzosti zlata 99,99 %.

Ôsma oficiálna zlatá investičná minca Izraela veľmi nízky náklad! vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom na reverze mince je mapa Jeruzalema Madaba a v pozadí jeden zo stĺpov pochádzajúcich z pôvodnej ulice Cardo, ktorú vybudovali Rimania. Pri hornom okraji je nápis "JERUZALEM" v angličtine, hebrejčine a arabčine. V mincovom poli vpravo sú pod ním uvedené nominálna hodnota, rok vydania a Dávidova hviezda - značka mincovne. Na spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávneho leva z Megida" na averze bola staroveká pečať z 8. storočia pred n. l. nájdená v Megide (Armagedone) v údolí rieky Jordán. Pečať patrila Semovi, služobníkovi kráľa Jeroboama II, ktorý bol izraelským kráľom v čase proroka Amosa. Lev je tiež symbolom judských kmeňov a Jeruzalema. Ten istý lev z Megida bol zobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, päťlirovej minci v roku 1978 a minci v hodnote pol šekla v roku 1980. Nad levom je izraelský štátny znak a pod levom je nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom averzu všetkých mincí tejto série je Meir Eshel. každá zlatá investičná minca sa dodáva v luxusnej darčekovej škatuľke spolu s certifikátom pravosti.

Jeruzalem Cardo - Aelia Capitolina Main Street

Cardo je názov pre hlavnú ulicu vedúcu zo severu na juh miest, ktoré v staroveku vybudovali Rimania. Spolu s priečnou ulicou Decumus vymedzovala centrum mesta a delila ho na štyri časti.
Po prvej židovskej vojne, ktorá sa skončila dobytím Jeruzalema Rimanmi a zákazom vstupu Židov do mesta, postavil cisár Hadrián v rokoch 132 až 135 n. l. na jeho ruinách rímske mesto Aelia Capitolina. Jeruzalemské cardo sa tiahne od Damaskej brány (známej aj ako Šechemská brána alebo Nabluská brána) v severnej časti mesta na juh k Sionskej bráne z byzantského obdobia vlády cisára Justiniána. Cardo slúžilo ako otvorená cesta na prepravu nákladu a zvierat. Pre chodcov ponúkala kryté chodníky lemované obchodmi a korintskými stĺpmi.
Madabská mapa Jeruzalema je súčasťou podlahovej mozaiky byzantského kostola, ktorá bola objavená v 6. storočí v Madabe v Jordánsku. Je to najstaršia mapa Svätej zeme, na ktorej je veľmi podrobne zobrazený Jeruzalem a pôvodná trasa Cardo. Následné vykopávky ju odhalili v židovskej časti Starého mesta Jeruzalema na tých istých miestach.
Dnes je obnovené Cardo v Starom meste živou turistickou atrakciou, ktorá odráža históriu Jeruzalema. Pozdĺž kolonády nahradili pôvodné rímske obchody na tých istých miestach moderné obchody. Ľudia z celého sveta sa opäť prechádzajú po tých istých kamenných chodníkoch lemovaných rovnakými kolonádami, ako to robili ľudia pred takmer 2 000 rokmi.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Emisia:
2018
Hrana:
hladká
Nominálna:
20 NIS
Rýdzosť:
999,9 /1000 Au
Krajina pôvodu:
Izrael
Séria:
Jerusalem of Gold
Autor:
Michael Faber, Meir Eshel
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
3600 ks
Priemer:
32 mm
Téma:
Architektúra a budovy
Mincovňa:
Holy Land Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.201.97.224

Holoubek koncern