Aktuálne ceny: Cena zlata 1951.36 USD/oz   Cena striebra 23.996 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018
Limitovaná edícia
Posledný kus!

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018

22:16
posledná aktualizácia ceny
005164
kód produktu
3 250,00 EUR
oslobodené od DPH
Skladom Vypredané
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria „Jerusalem of Gold“ - The Cardo

Zlatá minca The Cardo, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3600 kusov pre celý svet, je v poradí ôsmou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 nových šekelov v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • ôsma oficiálna zlatá investičná minca Izraela
  • veľmi nízky náklad!
  • vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom rubovej strany mince je Madabská mapa Jeruzalema a v pozadí jeden zo stĺpov pochádzajúcich z pôvodnej ulice Cardo vybudovanej Rimanmi. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" v angličtine, hebrejčine a arabčine. V mincovom poli vpravo je pod sebou uvedená nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pred n.l. nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraela počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbol kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnaký lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlírovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlírovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany pri všetkých minciach v tejto sérii je Meir Eshel.Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Jeruzalemské Cardo - hlavná ulica Aelia Capitolina

Cardo je názov pre hlavnú ulicu vedúcu od severu k juhu miest budovaných v staroveku Rimanmi. Spoločne s priečnou ulicou Decumus určovali stred mesta a rozdeľovali ho na štyri časti.
Po prvej židovskej vojne, ktorá skončila dobytím Jeruzalema Rimanmi a zákazom vstupu Židov do mesta, nechal cisár Hadrián v rokoch 132 - 135 n.l. vybudovať na jeho troskách rímske mesto Aelia Capitolina. Jeruzalemské Cardo vedie od Damašskej brány (známej tiež ako Šekemská brána alebo Nábuluská brána) v severnej časti mesta na juh k Sionskej bráne z byzantského obdobia vlády cisára Justiána. Cardo slúžilo ako otvorená cesta na prepravu nákladu a zvierat. Pre chodcov ponúkalo zastrešené chodníky lemované obchodmi a korintským stĺporadím.
Madabská mapa Jeruzalema je súčásťou podlahovej mozaiky byzantského kostola, ktorá bola objavená v 6. storočí v jordánskom Madabe. Jedná sa o najstaršiu mapu Svätej zeme, ktorá zobrazuje veľmi podrobne Jeruzalem a pôvodnú trasu Cardo. Nasledujúce vykopávky ju v židovskej časti starého mesta Jeruzalema v rovnakých miestach odhalili.
Dnes je obnovené Cardo v starom meste živou turistickou atrakciou odrážajúcou históriu Jeruzalema. Pozdĺž kolonády v rovnakých miestach nahradili pôvodné rímske obchody tie moderné. Ľudia z celého sveta opäť chodia po rovnakých kamenných chodníkoch lemovaných rovnakým stĺporadím ako ľudia pred takmer 2 tisíc rokmi.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
hladká
Nominál:
20 NIS
Ryzost:
999,9 /1000 Au
Země původu:
Izrael
Série:
Jerusalem of Gold
Autor:
Michael Faber, Meir Eshel
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
3600 ks
Průměr:
32 mm
Téma:
Architektúra a budovy
Mincovna:
Holy Land Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.138.35

Holoubek koncern