+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018

3.250,00 € oslobodené od DPH
The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018
* povinná informácia
Typ ceny:

The Cardo Osma zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2018


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005164
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá investičná minca Izrael 2018
Nominál: 20 NIS
Priemer: 32 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999,9 /1000 Au
Hrana: hladká
Náklad: 3600 ks
Autor: Michael Faber, Meir Eshel
Emisia: 2018
Krajina pôvodu: Izrael
Mincovňa: The Holy Land Mint

Séria „Jerusalem of Gold“ - The Cardo

Zlatá minca The Cardo, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3600 kusov pre celý svet, je v poradí ôsmou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 nových šekelov v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • ôsma oficiálna zlatá investičná minca Izraela
  • veľmi nízky náklad!
  • vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

V sérii "Jerusalem of Gold" boli vydané tieto mince:

2010 Dávidova veža
2011 Múr nárekov
2012 Menora
2013 Svätyňa knihy
2014 Synagóga Churva
2015 Izraelské múzeum
2017 Najvyšší súd Štátu Izrael
2018 The Cardo
2019 Jeruzalemský veterný mlyn
2020 Vlak do Jeruzalemu
2021 Trh Machane Jehuda

Líce:

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pred Kristom, nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraela počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbolom kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnakž lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlirovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany na všetkých minciach v tejto sérii je Meir Eshel.

Rub:

Hlavným motívom rubovej strany mince je Madabská mapa Jeruzalema a v pozadí jeden zo stĺpov pochádzajúcich z pôvodnej ulice Cardo vybudovanej Rimanmi. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" v angličtine, hebrejčine a arabčine. V mincovom poli vpravo je pod sebou uvedená nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Jeruzalemské Cardo - hlavná ulica Aelia Capitolina

Cardo je názov pre hlavnú ulicu vedúcu od severu k juhu miest budovaných v staroveku Rimanmi. Spoločne s priečnou ulicou Decumus určovali stred mesta a rozdeľovali ho na štyri časti.
Po prvej židovskej vojne, ktorá skončila dobytím Jeruzalema Rimanmi a zákazom vstupu Židov do mesta, nechal cisár Hadrián v rokoch 132 - 135 n.l. vybudovať na jeho troskách rímske mesto Aelia Capitolina. Jeruzalemské Cardo vedie od Damašskej brány (známej tiež ako Šekemská brána alebo Nábuluská brána) v severnej časti mesta na juh k Sionskej bráne z byzantského obdobia vlády cisára Justiána. Cardo slúžilo ako otvorená cesta na prepravu nákladu a zvierat. Pre chodcov ponúkalo zastrešené chodníky lemované obchodmi a korintským stĺporadím.
Madabská mapa Jeruzalema je súčásťou podlahovej mozaiky byzantského kostola, ktorá bola objavená v 6. storočí v jordánskom Madabe. Jedná sa o najstaršiu mapu Svätej zeme, ktorá zobrazuje veľmi podrobne Jeruzalem a pôvodnú trasu Cardo. Nasledujúce vykopávky ju v židovskej časti starého mesta Jeruzalema v rovnakých miestach odhalili.
Dnes je obnovené Cardo v starom meste živou turistickou atrakciou odrážajúcou históriu Jeruzalema. Pozdĺž kolonády v rovnakých miestach nahradili pôvodné rímske obchody tie moderné. Ľudia z celého sveta opäť chodia po rovnakých kamenných chodníkoch lemovaných rovnakým stĺporadím ako ľudia pred takmer 2 tisíc rokmi.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.