Aktuálne ceny: Cena zlata 2398.465 USD/oz   Cena striebra 29.143 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Jeruzalemské divadlo Trinásta zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2023
Limitovaná edícia

Jeruzalemské divadlo Trinásta zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2023

22:27
posledná aktualizácia ceny
007060
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria Zlatý Jeruzalem - Jeruzalemské divadlo

Zlatá minca Jeruzalemské divadlo, ktorú vydala Izraelská banka v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je trinástou investičnou mincou z veľmi populárnej série "Jeruzalem zo zlata". Zlaté mince z tejto série sa vydávajú ako investičné mince s hmotnosťou 1 trójskej unce (31,1 gramu), nominálnou hodnotou 20 nových izraelských šekelov a rýdzosťou najčistejšieho zlata 99,99 %.

Trinásta oficiálna izraelská zlatá investičná minca veľmi nízky náklad! Vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Dizajn na rubovej strane mince zobrazuje pôvodnú architektúru jeruzalemského divadla s typickými kamennými a betónovými prvkami. Zobrazuje pohľad na čelnú fasádu budovy s integrovanou sochou nad hlavným vchodom. V poli mince je vľavo od nominálnej hodnoty v troch jazykoch uvedená mena a rok vydania, pod ktorou je značka mincovne - Dávidova hviezda. V opise sú uvedené údaje o rýdzosti a hmotnosti kovu "1 OZ. FINE GOLD .9999" v a nápis "JERUZALEM" prepísaný v hebrejčine a arabčine.

Inšpiráciou pre motív "slávneho leva z Megida" na averze bola staroveká pečať z 8. storočia pred n. l., ktorá sa našla v Megide (Armagedone) v údolí Jordánu. Pečať patrila Semovi, služobníkovi kráľa Jeroboama II, ktorý bol izraelským kráľom v čase proroka Amosa. Lev je tiež symbolom judských kmeňov a Jeruzalema. Ten istý lev z Megida bol zobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, päťlirovej minci v roku 1978 a minci v hodnote pol šekla v roku 1980. Nad levom je izraelský štátny znak a pod ním nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom averzu všetkých mincí tejto série je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca sa dodáva v zberateľskej darčekovej škatuľke spolu s certifikátom pravosti.

Jeruzalemské divadlo sa nachádza v centre jeruzalemskej štvrte Talbieh, neďaleko prezidentskej rezidencie. Je to jedinečná architektonická stavba, ako aj významné kultúrne centrum. Budova divadla je pod ochranou pamiatkového úradu jeruzalemskej samosprávy.
Bola postavená na základe víťazného návrhu architektonickej súťaže, ktorú obec vyhlásila v roku 1958. Základný kameň bol položený v roku 1964 a o sedem rokov neskôr, v roku 1971, bola nová budova s hľadiskom s kapacitou 970 miest slávnostne otvorená.
Od svojho založenia sa Jeruzalemské divadlo stalo najväčším centrom kultúry a umenia v Izraeli. Konajú sa v ňom predstavenia toho najlepšieho z oblasti divadelného, filmového a vizuálneho umenia. V divadle vystupujú hudobníci a tanečné skupiny z Izraela a zo zahraničia, ako aj nezávislí umelci a je tiež sídlom Jeruzalemského symfonického orchestra. Každý rok si takmer milión ľudí príde vychutnať stovky predstavení, či už ide o drámu s napätím, komédiu so smiechom, vždy obľúbenú klasiku alebo moderné izraelské hry. Celkovo sa v ôsmich foyer divadla ročne odohrá približne 80 predstavení rôzneho zamerania.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Autor:
Zvika Roitman/Meir Eshel
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Mincovňa:
Holy Land Mint
Náklad:
3 600 ks
Rýdzosť:
999,9 /1000 Au
Téma:
Architektúra a budovy
Emisia:
2023
Hrana:
hladká
Nominálna:
20 NIS
Priemer:
32 mm
Séria:
Jerusalem of Gold
Krajina pôvodu:
Izrael

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.0.143

Holoubek koncern