Aktuálne ceny: Cena zlata 1930.19 USD/oz   Cena striebra 23.783 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020

14:52
posledná aktualizácia ceny
005989
kód produktu
3 200,00 EUR
oslobodené od DPH
Skladom Vypredané
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria „Jerusalem of Gold“ - The Train to Jerusalem

Zlatá minca vlak do Jeruzalema, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je v poradí desiatou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 Nových izraelských šekelov a v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • desiata oficiálna zlatá investičná minca Izraela
  • veľmi nízky náklad!
  • vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom rubovej strany mince je nový vysokorýchlostný vlak do Jeruzalema, za ním vpravo je zobrazená historická stanica a vľavo nová stanica "Jerusalem – Yitzhak Navon". Medzi stanicami sa nachádza veterný mlyn, ikona Jeruzalema. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" a jeho prepis do hebrejčiny a arabčiny. V mincovom poli vpravo sú pod sebou uvedené nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pred n.l. nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraela počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbol kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnaký lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlírovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlírovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany pri všetkých minciach v tejto sérii je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Vlak 21. storočia umožňuje rýchlu a pohodlnú cestu do izraelského hlavného mesta Jeruzalem.

V septembri 2018 bola slávnostne otvorená prvá fáza z Jeruzalema na letisko Ben Gurion. Koncom roka 2019 bola dokončená linka z Jeruzalema do Tel Avivu. Táto cesta trvá približne 30 minút, v porovnaní s autom je to hodina a pol. V budúcnosti by sa trasa mohla rozšíriť až do židovskej štvrti Starého mesta so zastávkou priamo pri Múre nárekov.

K zdolaniu kopcovitého terénu prekonali stavitelia pre Izrael mnoho rekordných rozmerov. Najdlhší most o dĺžke 1,25 km, najvyšší most s výškou 90 metrov, najdlhší tunel o dĺžke 11,6 km a zastávka 80 metrov pod zemou, čo je jedna z najhlbších na svete.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
hladká
Nominál:
20 NIS
Ryzost:
999,9 /1000 Au
Země původu:
Izrael
Série:
Jerusalem of Gold
Autor:
Meir Eshel, Lilach Rubin
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
3600 ks
Průměr:
32 mm
Téma:
Dopravné prostriedky
Mincovna:
Holy Land Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.212.99.248

Holoubek koncern