Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020

Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020

09:39
posledná aktualizácia ceny
005989
kód produktu
3 050,00 EUR
oslobodené od DPH
Skladom Vypredané
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Zlatá investičná minca Izrael 2020

Séria „Jerusalem of Gold“ - The Train to Jerusalem

Zlatá minca vlak do Jeruzalema, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je v poradí desiatou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 Nových izraelských šekelov a v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • desiata oficiálna zlatá investičná minca Izraela
  • veľmi nízky náklad!
  • vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

V sérii "Jerusalem of Gold" boli vydané tieto mince:

2010 Dávidova veža
2011 Múr nárekov
2012 Menora
2013 Svätyňa knihy
2014 Synagóga Churva
2015 Izraelské múzeum
2017 Najvyšší súd Štátu Izrael
2018 The Cardo
2019 Jeruzalemský veterný mlyn
2020 Vlak do Jeruzalemu
2021 Trh Machane Jehuda

Hlavným motívom rubovej strany mince je nový vysokorýchlostný vlak do Jeruzalema, za ním vpravo je zobrazená historická stanica a vľavo nová stanica "Jerusalem – Yitzhak Navon". Medzi stanicami sa nachádza veterný mlyn, ikona Jeruzalema. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" a jeho prepis do hebrejčiny a arabčiny. V mincovom poli vpravo sú pod sebou uvedené nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pred n.l. nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraela počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbol kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnaký lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlírovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlírovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany pri všetkých minciach v tejto sérii je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Vlak 21. storočia umožňuje rýchlu a pohodlnú cestu do izraelského hlavného mesta Jeruzalem.

V septembri 2018 bola slávnostne otvorená prvá fáza z Jeruzalema na letisko Ben Gurion. Koncom roka 2019 bola dokončená linka z Jeruzalema do Tel Avivu. Táto cesta trvá približne 30 minút, v porovnaní s autom je to hodina a pol. V budúcnosti by sa trasa mohla rozšíriť až do židovskej štvrti Starého mesta so zastávkou priamo pri Múre nárekov.

K zdolaniu kopcovitého terénu prekonali stavitelia pre Izrael mnoho rekordných rozmerov. Najdlhší most o dĺžke 1,25 km, najvyšší most s výškou 90 metrov, najdlhší tunel o dĺžke 11,6 km a zastávka 80 metrov pod zemou, čo je jedna z najhlbších na svete.


Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
hladká
Náklad:
3600 ks
Průměr:
32 mm
Téma:
Dopravní prostředky
Autor:
Meir Eshel, Lilach Rubin
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Mincovna:
The Holy Land Mint
Nominál:
20 NIS
Ryzost:
999,9 /1000 Au
Země původu:
Izrael

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.232.53.185

Holoubek koncern