Aktuálne ceny: Cena zlata 2071.99 USD/oz   Cena striebra 25.467 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020
Akcia
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Vlak do Jeruzalemu desiata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2020

20:01
posledná aktualizácia ceny
005989
kód produktu
Pôvodná cena: 3 200,00 EUR
3 033,00 EUR
oslobodené od DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Zľava pri produkte je 167,00 EUR.
Zľava sa počíta vždy z aktuálnej ceny produktu, ktorá sa mení každých 5 minút. Ide o najnižšiu cenu, za ktorú je produkt za posledných 30 dní ponúkaný.

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria "Zlatý Jeruzalem" - Vlak do Jeruzalema

Zlatá minca Vlak do Jeruzalema, ktorú vydala Izraelská banka v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je desiatou investičnou mincou z veľmi populárnej série "Jeruzalem zo zlata". Zlaté mince z tejto série sa vydávajú ako investičné mince s hmotnosťou 1 trójskej unce (31,1 g), nominálnou hodnotou 20 nových izraelských šekelov a rýdzosťou najčistejšieho zlata 99,99 %.

Desiata izraelská oficiálna zlatá investičná minca veľmi nízky náklad! vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom reverznej strany mince je nový vysokorýchlostný vlak do Jeruzalema, za ktorým sa vpravo nachádza historická stanica a vľavo nová stanica "Jeruzalem - Jicchak Navon". Medzi stanicami je veterný mlyn, ikona Jeruzalema. Pri hornom okraji je nápis "JERUZALEM" a jeho prepis v hebrejčine a arabčine. V mincovom poli vpravo sú pod ním uvedené nominálna hodnota, rok vydania a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávneho leva z Megida" na averze bola staroveká pečať z 8. storočia pred n. l. nájdená v Megide (Armagedone) v údolí rieky Jordán. Pečať patrila Semovi, služobníkovi kráľa Jeroboama II, ktorý bol izraelským kráľom v čase proroka Amosa. Lev je tiež symbolom judských kmeňov a Jeruzalema. Ten istý lev z Megida bol zobrazený na izraelskej päťlirovej bankovke v roku 1958, päťlirovej minci v roku 1978 a minci v hodnote pol šekla v roku 1980. Nad levom je izraelský štátny znak a pod levom je nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom averzu všetkých mincí tejto série je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca sa dodáva v luxusnej darčekovej škatuľke spolu s certifikátom pravosti.

Vlak 21. storočia umožňuje rýchlu a pohodlnú cestu do hlavného mesta Izraela Jeruzalema.

V septembri 2018 bola slávnostne otvorená prvá etapa z Jeruzalema na letisko Ben Gurion. Koncom roka 2019 bola dokončená trať z Jeruzalema do Tel Avivu. Táto cesta trvá približne 30 minút v porovnaní s hodinou a pol jazdy autom. V budúcnosti by sa trasa mohla predĺžiť do židovskej štvrte Starého mesta so zastávkou priamo pri Múre nárekov.

Na prekonanie kopcovitého terénu stavitelia prekonali mnohé izraelské rekordy. Najdlhší most s dĺžkou 1,25 kilometra, najvyšší most s výškou 90 metrov, najdlhší tunel s dĺžkou 11,6 kilometra a zastávka 80 metrov pod zemou, jedna z najhlbších na svete.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Jerusalem of Gold Fascinujúci svet dopravných prostriedkov

Špecifikácia produktu

Emisia:
2020
Hrana:
hladká
Nominálna:
20 NIS
Rýdzosť:
999,9 /1000 Au
Krajina pôvodu:
Izrael
Verzia:
BU (Brilliant Uncirculated)
Autor:
Meir Eshel, Lilach Rubin
Hmotnosť:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
3600 ks
Priemer:
32 mm
Téma:
Dopravné prostriedky
Mincovňa:
Holy Land Mint
Séria:
Jerusalem of Gold

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern