Aktuálne ceny: Cena zlata 1977.55 USD/oz   Cena striebra 22.865 USD/oz  
  Zlaťáky    Zlaté mince zahraničia     Jeruzalemský veterný mlyn Deviata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2019
Limitovaná edícia
Posledný kus!

Jeruzalemský veterný mlyn Deviata zlatá investičná minca Izraela 1 Oz 2019

09:00
posledná aktualizácia ceny
005544
kód produktu
3 050,00 EUR
oslobodené od DPH
Skladom Vypredané
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Séria „Jerusalem of Gold“ - Jerusalem Windmill

Zlatá minca Jeruzalemský veterný mlyn, vydaná Izraelskou bankou v náklade iba 3 600 kusov pre celý svet, je v poradí deviatou investičnou mincou zo svetovo veľmi populárnej série "Jerusalem of Gold" (Zlatý Jeruzalem). Zlaté mince v tejto sérii sú vydané ako investičné o hmotnosti 1 trojskej unce (31,1 g) v nominálnej hodnote 20 Nových izraelských šekelov a v rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata.

  • Deviata oficiálna zlatá investičná minca Izrael
  • Veľmi nízky náklad!
  • Vrátane luxusnej drevenej darčekovej krabičky s certifikátom pravosti

Hlavným motívom rubovej strany mince je Montefioreho veterný mlyn, v dolnej časti mince sú vyznačené obrysy hradieb Starého Mesta a Dávidove veže. Pri hornom okraji je nápis "JERUSALEM" a jeho prepis do hebrejčiny a arabčiny. V mincovom poli vpravo je pod sebou uvedená nominálna hodnota, rok emisie a Dávidova hviezda - značka mincovne. Pri spodnom okraji mince sú údaje o hmotnosti a rýdzosti v angličtine a hebrejčine.

Inšpiráciou pre motív "slávny Lev Megidejský" na lícnej strane mince bola dávna pečať z 8. storočia pr.Kr. nájdená v Megide (Armagedon) v údolí Jordánu. Pečať patrila Šémovi, sluhovi kráľa Jerobeáma II., ktorý bol kráľom Izraele počas doby proroka Amosa. Lev je tiež symbol kmeňov Juda a Jeruzalema. Rovnaký lev Megidejský bol vyobrazený na izraelskej päťlírovej bankovke v roku 1958, v roku 1978 na päťlírovej minci a v roku 1980 na polšekelovej minci. Nad levom je vyobrazený izraelský štátny emblém a pod levom nápis "ISRAEL" v angličtine, hebrejčine a arabčine. Autorom lícnej strany všetkých mincí v tejto sérii je Meir Eshel.

Každá zlatá investičná minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s certifikátom pravosti.

Montefioreho veterný mlyn je jedna z mála jeruzalemských pamiatok postavených mimo hradby Starého Mesta. Meno nesie podľa britského bankára a filantropa židovského pôvodu Mojžiša (Moshe) Montefiora. Stavbu naplánoval ako súčasť projektu na pomoc k sebestačnosti komunity Starý jišuv - židovského obyvateľstva na území Palestíny. Stavba bola dokončená v roku 1857 a stala sa súčasťou novovznikajúcej štvrti Miškenot Ša'ananim, najstaršieho židovského osídlenia za hranicami Starého Mesta. Veterný mlyn vyrábal múku až do roku 1891, potom bol nahradený inými mlynmi na parný pohon. Aj napriek tomu bol ďalej využívaný k ďalším účelom a počas vojny za nezávislost v roku 1948 slúžil židovským bojovníkom ako strážna veža. Z toho dôvodu britské jednotky mlyn počas "Operácie Don Quijote" bombardovali. Pri príležitosti osláv 60. výročia založenia Izraela v roku 2012 bol obnovený v duchu pôvodnej stavby. Dnes slúži ako malé múzeum Mojžiša Montefiora a pripomína jeho aktivity na podporu priemyslu, vzdelávania a zdravia židovskej komunity v Starej zemi.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Jerusalem of Gold

Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
hladká
Nominál:
20 NIS
Ryzost:
999,9 /1000 Au
Země původu:
Izrael
Série:
Jerusalem of Gold
Autor:
Osnat Eshel
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Náklad:
3600 ks
Průměr:
32 mm
Téma:
Architektúra a budovy
Mincovna:
Holy Land Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.201.94.236

Holoubek koncern