+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Kupe - veľký navigátor Sada strieborných kolorovaných mincí 2019 Proof

199,00 € vrátane DPH
Kupe - veľký navigátor Sada strieborných kolorovaných mincí 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Kupe - veľký navigátor Sada strieborných kolorovaných mincí 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005559
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborné pamätné mince
Nominál: 2 × 1 NZD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 2 × 1 Oz
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Autor: Dave Burke
Náklad: iba 500 ks
Razba: BH Mayer’s Kunstprägeanstalt GmbH
Emitent: Nový Zéland

Zobraziť mince s motívom z "maorskej mytológie"

Kupe - The Great Navigator

Exkluzívna sada dvoch strieborných kolorovaných mincí vydaných Novozélandskou bankou pre rok 2019 a razených v špičkovej kvalite proof, každá o hmotnosti 1 trojskej unce z rýdzeho 99.9% striebra, je venovaná maorskej mytológii a príbehu, v ktorom veľký navigátor Kupe bojuje s chobotnicou Te Wheke-o-Muturangi.

Na rube každej mince je jedna z kľúčových postáv legendy - bájny moreplavec Kupe a mocná chobotnica Te Wheke-o-Muturangi. Prvá minca zobrazuje Kupea pri boji medzi skrútenými chápadlami chobotnice. Jeho telo zdobia prepracované tetovania polynézskych moreplavcov a vo zdvihnutej paži zviera nefritovú sekeru Adze. Druhá minca zobrazuje chobotnicu Te Wheke-o-Muturangi, ako svojimi chápadlami útočí z hlbiny oceánu na maorské kanoe Waka. Na nočnej oblohe žiari Matariki - hviezdokopa Plejády. Vody oceánu na pozadí oboch mincí tvoria maorské ornamenty. Tie sú čiastočne prenesené aj na okružie mince spolu s nápismi "ONE DOLLAR", "TAHI TARA" a "KUPE - THE GREAT NAVIGATOR".
Kupe je jednou z najvýznamnejších postáv mytológie a ústnej histórie Maorov. Rôzne verzie legendy sa zhodujú na tom, že Kupe ako prvý človek doplával na Nový Zéland a pomenoval ho Aotearoa. Obrovská chobotnica Te Wheke-o-Muturangi bola duchovným zvieraťom mocného veľkňaza tohunga Muturangi z pôvodnej domoviny Maorov - Hawaiki. Keď Kupe dosiahol pobrežie Nového Zélandu, stretol sa s týmto tvorom a ten pred ním utiekol. Po neúnavnom prenasledovaní s chobotnicou bojoval. Pripravil ju sekerou o chápadlá a nakoniec ju zabil. Iná verzia legendy odkazuje na poznávanie nových námorných trás. Tie mal Kupe pri sledovaní dlhých chápadiel, tiahnucich sa do veľkých vzdialeností Pacifiku, objaviť.

Líce každej mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydania "2019" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Obe mince sú zapuzdrené do akrylátového rámčeka a vložené do darčekovej krabičky, ktorá nesie celý obraz použitia na motívu mince. Súčasťou každej sady je originálny certifikát pravosti. Súbor byl vydaný vo veľmi limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.