Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.24 USD/oz   Cena striebra 30 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Doba ľadová - Mamut srstnatý 2 Oz 2024
Novinka

Strieborná investičná minca Doba ľadová - Mamut srstnatý 2 Oz 2024

17:21
posledná aktualizácia ceny
007239
kód produktu
84,30 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Ice Age - Woolly Mammoth

Strieborná investičná minca Kanadskej kráľovskej mincovne z roku 2024, vyrazená z najčistejšieho 99,99% striebra a s hmotnosťou 2 Oz (62,67 g), je súčasťou série Doba ľadová. Pre druhú mincu zo série bol vybraný kožušinový mamut.

Na reverze mince je zobrazený impozantný mamut so zdvihnutým chobotom a dlhými zatočenými kly. Obor kráča nehostinnou stepou, ktorej dominuje skalnatý masív. Motív dopĺňa značka rýdzosti "9999", iniciály autora "JC" a malý javorový list s číslicou "24" (viditeľnou pod lupou), ktorá je zároveň ochranným prvkom proti falšovaniu. Ochranná značka je vyrobená laserovou mikrofabrikačnou technikou a na kanadských investičných minciach sa objavuje od roku 2014. Na obvode mince, ktorý tvoria radiálne špice, sa nachádza nápis "CANADA", rok vydania "2024" a informácie o kove a hmotnosti "FINE SILVER 2 OZ ARGENT PUR".
Mamut srstnatý (Mammuthus primigenius) obýval zamrznuté stepi dnešnej Kanady na konci pleistocénu približne pred 100 000 rokmi. Hustá srsť, hrubá koža, malý chvost a uši mamuta patria k príkladom adaptácií na chladné podnebie, ktoré mu umožnili prežiť až do obdobia pred 12 000 rokmi. V tomto období začali zo súše miznúť, hoci izolované populácie pretrvávali približne do obdobia pred 4 000 rokmi. Mamut srstnatý dosahoval výšku viac ako tri metre a vážil až 8 ton. Ľahko rozpoznateľným znakom sú dlhé zahnuté kly, ktoré patria k najcharakteristickejším fosíliám kanadskej doby ľadovej. Ich vnútorná štruktúra dnes prezrádza veľa o zdraví a životnom prostredí každého jedinca.
V júni 2022 bolo v permafroste na zlatých poliach Yukonu objavené 30 000 rokov staré mumifikované mláďa mamuta s neporušenou kožou a srsťou. Ide o doteraz najkompletnejší exemplár mamuta nájdený v Severnej Amerike.

Na averze je prvý mincový portrét Karola III. s iniciálami umelca Stevena Rosatiho. Pozadie tvorené radiálnymi lúčmi dopĺňajú nápisy "CHARLES III", "D.G.REX" a nominálna hodnota "10 DOLLARS".


Špecifikácia produktu

Autor:
Julius Csotonyi/Steven Rosati
Hmotnosť:
62,67 g (2 Oz)
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Priemer:
38 mm
Séria:
Doba ľadová
Emisia:
2024
Hrana:
vrúbkovaná
Nominálna:
10 CAD
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern