Aktuálne ceny: Cena zlata 1961.27 USD/oz   Cena striebra 24.294 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Year of the Dragon Rok Draka Lunárny 2 Oz 2012

Strieborná investičná minca Year of the Dragon Rok Draka Lunárny 2 Oz 2012

13:43
posledná aktualizácia ceny
001260
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Dočasne nedostupné Na dotaz

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.


  CHCI SE INFORMOVAT NA STAV
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Tieto investičné mince podliehajú zvláštnemu režimu podľa §66 zákona o DPH.

Investičné mince Lunárnej série II. (2008-2019)

Skutočný náklad a predaj lunárnych zlatých investičných mincí vydaných v rokoch 2008 – 2016 nájdete tu-na stránkach mincovne Perth..

Austrálska Lunárna séria zlatých investičných mincí a strieborných investičných mincí, vydaných mincovňou Perth, je venovaná 12-ročnému cyklu čínskeho lunárneho kalendára od roku 2008 (rok myši) a končiaci v roku 2019 (rok prasaťa). Tieto investičné mince sa stali jednými z najobľúbenejších zberateľských mincí sveta razených v nedávnej dobe. Prvá Lunárna séria bola pôvodne predstavená v roku 1996 v zlate, ale v roku 1999 mincovňa začala raziť aj v striebre.

chinese_zodiac_Fukuoka_Kushida

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o investičné mince, je samozrejme možné ich zaobstarať za cenu zlata na svetových trhoch, avšak okrem tých investičných mincí, ktoré sú razené v limitovaných nákladoch. Okrem obrovskej popularity a celosvetovej likvidity je toto jeden z dôvodov, prečo sú tieto mince tak vyhľadávané a prečo sa z mnohých investorov stávajú aj vášniví zberatelia.

Lunárna séria zlatých mincí je razená v rýdzosti 0.9999 (24-karátového) najčistejšieho zlata a strieborné mince sú razené v rýdzosti 0,999 rýdzeho striebra. Od roku 2017 (vydánie strieborných investičných mincí Rok kohúta) je rýdzosť lunárnych strieborných investičných mincí 0,9999. Každá minca Lunárnej série je uložená samostatne v ochrannej akrylovej kapsuli.

Hlavným dôvodom popularity týchto mincí je ich mimoriadna kvalita. Mnoho zberateľov mincí tvrdí, že mincovňa Perth nemá vo svojej výrobe konkurenciu, pokiaľ ide o výrobu pamätných mincí.

Práve pri vydaní striebornej Lunárnej série II. v roku 2008 (rok myši) sa táto séria nevyhnuteľne stretla so striebornou Lunárnou sériou I. vydávanou od roku 1999 (rok králika), pretože mincovňa Perth sa rozhodla zlúčiť vydanie Lunárnej série zlatých mincí so striebornými a tak musela začať rokom myši, ale zároveň pokračovať v 12-ročnom cykle prvej série. Výsledkom je veľmi zaujímavá zberateľská rarita, je možné totiž vlastniť roky 2008 – 2010 dvakrát – raz razené v roku 2007 z Lunárnej série I. a raz razené od roku 2008 z Lunárnej série II.

Líce::

Investičné mince lunárnej série sú tak krásne razené, že niektorí investori si mylne myslia, že tieto mince sú razené v kvalite prevedenia proof. Vyvýšené motívy na minci sú precízne leštené a kontrast dopĺňa matný až saténový povrch navôkol. Tento efekt je najlepšie vidieť na lícnej strane mince, ktorá vždy zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II.

Rub:

Reverzná strana mince zobrazuje vždy motív zvieraťa daného roku čínskeho lunárneho kalendára. Motívy zvierat v rôznych inscenáciách sú vždy trochu odlišné na strieborných a na zlatých minciach.

Náklad:

Strieborné mince o hmotnosti 1 Kg, 500 g, 10-uncí, 5-uncí a 2-uncí sú razené neobmedzene, ale iba 150-1000 kusov: 10 Kg a 300 000 kusov: 1 oz. Zlaté mince o hmotnosti 1 Kg, 10-uncí, 2-unce, 1/2 unce, 1/4 unce, 1/10 unce a 1/20 unce sú razené neobmedzene, ale 1 uncové mince sú obmedzené na 30 000 kusov a 10 kilové (pokiaľ sú vydané) iba na 10-100 kusov. Produkcia mincí je vždy ukončená na konci roku, presný/reálny náklad je potom v nassledujúcom roku zverejnený tu-na stránkach mincovne Perth.

Lunárna séria investičných mincí ponúka vysoké zhodnotenie v budúcich rokoch, čo možno pozorovať v súčasnej dobe práve na Lunárnej Sérii I. a na niektorých minciach súčasnej Lunárnej série II. Bežne v aktuálnom roku razby cena limitovaných mincí nevýrazne prevyšuje cenu bežných investičných mincí, ale po chvíli, kedy je minca v predaji a záujem investorov a zberateľov rastie, tak sa cena začne zvyšovať. Preto sa často stáva, že tieto mince sú doslova bleskovo vypredané. Samozrejme vypredané mince sa potom na trhu predávajú s veľkým príplatkom. Tým ich cena rastie omnoho rýchlejšie ako pri iných investičných minciach.
Investičné mince Lunárnej série sú celosvotovo známou a uznávanou investíciou, ako z hľadiska investorov tak zberateľov, pre svoj obrovský dopyt a likviditu.


Špecifikácia produktu

Mincovna:
Perth Mint
Průměr:
55.600 mm
Série:
Lunárna séria II. (2008-2019)
Země původu:
Austrália
Téma:
Rok Draka
Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Nominál:
2 AUD
Ryzost:
999/1000 Ag
Síla:
3.60 mm
Emise:
2012

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.192.92.49

Holoubek koncern