+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná medaila Apoštol Tomáš 2018 Štandard

32,00 € vrátane DPH
Strieborná medaila Apoštol Tomáš 2018 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná medaila Apoštol Tomáš 2018 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005234
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná medaila Apoštol Tomáš
Priemer: 28 mm
Hmotnosť: 13 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká s popisom
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Emisia: september 2018
Náklad: 500 ks
Emitent: Česká mincovna

Apoštoli

Kresťanská viera formovala našu civilizáciu, stala sa jedným z pilierov európskej spoločnosti a skutky Ježiša Krista hýbu svetom aj po dvoch tisícročiach. Nemenej dôležití sú jeho učeníci, ktorí hlásali evanjelium a položili základy kresťanskej cirkvi. Poznáme ich ako dvanásť apoštolov. Ôsma emisia z tucta strieborných pamätných medailí Českej mincovne je venovaná svätému Tomášovi.

Biblický Tomáš pochádzal z chudobnej rodiny a je pravdepodobné, že jeho bratom-dvojčaťom bol Matúš, ďalší z dvanástich apoštolov. Pôvodne bol staviteľom a murárom, potom sa ale rozhodol zasvätiť svoj život viere a stal sa Ježišovým verným stúpencom. Aj napriek tomu vstúpil do dejín ako neveriaci Tomáš. Po Ježišovej smrti totiž odmietal uveriť, že sa jeho ukrižovaný mentor vrátil medzi živých. Prezrel až v momente, keď ho uvidel na vlastné oči a siahol si na jeho rany. Do konca života sa potom snažil napraviť svoje zakolísanie vo viere a s mimoriadnou horlivosťou kázal až v ďalekej Indii, kde obracal na vieru kráľov aj prostý ľud. Nakoniec tu zomrel mučeníckou smrou, keď ho rozhorčení pohanskí kňazi prebodli kopijou. Svätý Tomáš je dodnes archetypom veriaceho, ktorý odoláva skepse a pokúša ho nedôvera.

Talentovaná medailérka Lenka Nebeská, DiS., venovala averznú stranu polopostave apoštola, ktorý v rukách zviera svoje charakteristické atribúty – kopiju (symbol jeho mučeníckej smrti) a staviteľský úholník (symbol jeho pôvodného povolania). Reverzná strana medaily potom zachytáva ikonickú scénu, kedy Tomáš, obklopený ďalšími apoštolmi, vkladá prsty do rany na boku vzkrieseného Krista a znova nachádza vieru.

Strieborná medaila nie je len prírastkom do zbierky. Stane sa talizmanom pre štastie všetkým architektom, staviteľom, geometrom, tesáromm, murárom, kameníkom a stavebníkom, ktorých patrónom je svätý Tomáš.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.