Aktuálne ceny: Cena zlata 2323.235 USD/oz   Cena striebra 27.3035 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Pán prsteňov - Jeden prsteň vládne všetkým 2024 Proof
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná minca 2 Oz Pán prsteňov - Jeden prsteň vládne všetkým 2024 Proof

08:59
posledná aktualizácia ceny
007231
kód produktu
250,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Podrobný popis

Pán prsteňov, Jeden prsteň 2 Oz

Originálna strieborná minca so sklenenou vložkou a 0,2 g zlatým dekorom, vydaná štátom Samoa na rok 2024, s hmotnosťou 2 Oz (62,2 g) a rýdzosťou 99,9 % striebra. Na oficiálne licencovanej minci je vyobrazený magický prsteň moci Saurona z trilógie Pán prsteňov, Jeden prsteň.

V širokom kruhu na reverze mince je nápis v jazyku Mordoru: Jeden prsteň vládne všetkým, jeden im káže, jeden ich všetkých privádza, do temnoty zväzuje. Samotný nápis žiari v tme, čím vytvára ilúziu skutočného prsteňa Pána zla, ktorý keď sa zohrial v ohni, nápis na ňom sa rozžeravil. Text je na okraji zdobený plameňmi z ohňa Hory osudu a v hornej časti nápisom ''Pán prsteňa''. V strede mince je vložená sklenená vložka zdobená pozláteným vzorom v tvare Tolkienovho prsteňa.
Prstene moci boli vytvorené 20-krát. 3 pre kráľov elfov, 7 pre pánov trpaslíkov, 9 prsteňov dostali ľudia a jeden tajne ukoval Temný pán Sauron, aby získal moc nad ostatnými prsteňmi. Do prsteňa vložil časť svojej moci a duše, čím s ním bol navždy spojený. Prsteň moci sa dal zničiť len tak, že ho hodil do ohňa sopky na Hore osudu, kde bol pôvodne ukovaný. Na rozdiel od ostatných prsteňov ho zdobil iba nápis, ktorý sa ukázal, keď sa zohrial v ohni. Tvorili ho starodávne tengwarské znaky v jazyku Mordoru: Aš nazg durbatulûk, aš nazg gimbatul, aš nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul (v preklade Jeden prsteň vládne všetkým, jeden im všetkým káže, jeden ich všetkých privádza, jeden ich zväzuje v temnote). Ak si človek nasadil prsteň moci, čiastočne sa presunul do sveta prízrakov. Prsteň svojou mágiou nevyhnutne posúval svojho nositeľa k zlu, aby sa potom vrátil k svojmu pánovi.

Prsteň na líci nese v hornej časti nápis ''SAMOA'' a rok vydania ''2024''. V spodnej časti je štátny znak Samoy doplnený údajom o hmotnosti a rýdzosti kovu a nominálnou hodnotou ''5 DOLLARS''. Po stranách kruhu je nakreslená mapa sveta Stredozeme. V strede sa zrkadlí dizajn na rubovej strane

Minca sa dodáva v prezentačnom rámčeku, ktorý je vložený do originálneho papierového obalu, ktorý slúži aj ako certifikát. Náklad mince je limitovaný na iba 999 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emisia:
2024
Náklad:
999 ks
Verzia:
Proof-like
Rýdzosť:
999/1000 Ag, 0,5 g Au
Téma:
Film a literatúra
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Nominálna:
5 WST
Priemer:
70mm
Krajina pôvodu:
Samoa

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.117.130

Holoubek koncern