Aktuálne ceny: Cena zlata 2325.2 USD/oz   Cena striebra 31.342 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 3 Oz Slovanský bestiár - Domovoj High Relief 2022 Antique Standard
Limitovaná edícia

Strieborná minca 3 Oz Slovanský bestiár - Domovoj High Relief 2022 Antique Standard

08:19
posledná aktualizácia ceny
006847
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Slovanské beštiáre - Domowik

Exkluzívna strieborná farebná minca vydaná štátom Kamerun na rok 2022 s vysokým reliéfom, s hmotnosťou 3 Oz (93,3 g), v rýdzosti najčistejšieho 99,9 % striebra s povrchovou úpravou Antique Standard, vydaná v rámci série Slovanský beštiár. Predstaviteľom druhej mince zo slovanskej mytológie je strážca domov Domovoj.

Na reverznej strane mince je zobrazený tajomný obraz domáceho ducha Domovoja, ktorý vychádza z chalupy a zakrýva si tvár. Okolo postavy pobehujú myši a v ľavej časti mince sú roztrúsené predmety každodennej potreby - rôzne nádoby, poháre, fľaše, mlynček a knihy. Na pozadí je použitá farebná tlač, ktorá dodáva striebornej postave Domovoja výrazný kontrast. Výrazným detailom je použitie farebnej trblietavej živice na jednej z fliaš a selektívne pozlátený názov mince "DOMOVIK" a séria "SLÁVNOSTNÉ BESEDY" umiestnené v sieti.
V slovanskej mytológii bol Domovoj bytosťou, ktorá obývala a strážila dom. Verilo sa tiež, že sú to duchovia zosnulých členov rodiny, ktorí zostali v ľudskej spoločnosti, aby sa starali o oheň. Zobrazovali ho ako malú zatuchnutú postavu, ktorá v noci chodila po statku v obnosených šatách. Domois sa považoval za člena rodiny, ale ak sa mu nepreukázala dostatočná úcta, najmä tým, že sa mu predložili zvyšky z večere, alebo bol urazený, pomstil sa tým, že spôsobil škodu alebo opustil dom.

Na lícnej strane mince je štátny znak Kamerunskej republiky s nápisom "REPUBLIQUE DU CAMEROUN" a nominálnou hodnotou. Široký okraj mince poskytuje veľkorysý priestor pre kryptické detaily týkajúce sa flóry a fauny. Rok vydania "2022" je umiestnený v hornej časti mince.

Minca sa dodáva s certifikátom pravosti v drevenej škatuľke a tematickým obalom. Náklad je limitovaný na 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Slovanský beštiár

Špecifikácia produktu

Emisia:
2022
Hrana:
hladká
Nominálna:
2000 CFA
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999/1000 Ag
Téma:
Povesti, legendy a mýty
Hmotnosť:
93,3 g (3 Oz)
Mincovňa:
Mint of Gdansk
Náklad:
500 ks
Priemer:
50 mm
Séria:
Slovanský bestiár
Krajina pôvodu:
Kamerun

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern