Aktuálne ceny: Cena zlata 2326.07 USD/oz   Cena striebra 29.9285 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 5 Oz Eiffelova veža Ultra High Relief 2024 Antique Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná minca 5 Oz Eiffelova veža Ultra High Relief 2024 Antique Standard

17:12
posledná aktualizácia ceny
007208
kód produktu
495,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Paris - Eiffel Tower - Ultra High Relief - 5 oz

Táto jedinečná strieborná minca vydaná štátom Cookove ostrovy na rok 2024 je vyrazená z najčistejšieho 99,99% striebra a váži 5 Oz (155,5 g) s povrchovou úpravou Antique Standard. S použitím ultra vysokého reliéfu je na oboch stran ách mince zobrazená Eiffelova veža v Paríži.

Na rubovej strane mince je zobrazený ikonický pohľad na Eiffelovu vežu. Dizajn mince je podporený plochým spodným okrajom, ktorý umožňuje mincu zafixovať v kolmej polohe. Pomocou technológie Smartminting vyniká mimoriadne vysoký reliéf, ktorý s úžasnou presnosťou dokonale zachytáva každý detail návrhu. Hlavný motív výrazne vystupuje nad úroveň mincového poľa a zvýrazňuje elegantnú siluetu veže. Patinovaný povrch so svetlým tieňovaním dodáva štruktúre autentickú plasticitu. Na pozadí sa nachádza jemná líniová mapa mesta s hustou sieťou ulíc a bulvárov na oboch stranách Seiny. Na rube mince sú nápisy v angličtine "PARIS", "EIFFEL TOWER" a rok vydania "2024".
Eiffelova veža je symbolom Paríža a zároveň príkladom inžinierskeho génia z konca 19. storočia. Oceľovú konštrukciu vysokú 324 metrov Gustave Eiffel slávnostne otvoril pri príležitosti Svetovej výstavy v roku 1889. Veža bola postavená ako veľkolepá vstupná brána na výstavisko a ponúkala návštevníkom panoramatický výhľad na Paríž z troch vyhliadkových poschodí, ako aj posedenie a občerstvenie v kaviarni. Mesto plánovalo dočasnú dominantu po dvoch rokoch demontovať. Zachránila ju jej popularita ako veľkej turistickej atrakcie a tiež jej ďalšie využitie. Boli na nej umiestnené rozhlasové a neskôr aj televízne vysielače. Dodávala údaje výskumnému laboratóriu na experimenty v oblasti meteorológie a aerodynamiky. Počas prvej svetovej vojny pomáhala veža Francúzsku zachytávať nepriateľskú komunikáciu. Žiaľ, počas druhého svetového konfliktu ju zneužila aj okupačná nemecká armáda na monitorovanie činnosti francúzskeho odboja.
Eiffelova veža si držala titul najvyššej budovy sveta až do roku 1930, keď ju z pomyselného vrcholu zosadila budova Chrysler Building v New Yorku. Nič to však nezmenilo na skutočnosti, že Eiffelova veža je jednou z mála budov, ktoré sa stali skutočne globálnou ikonou. Je symbolom Paríža, Francúzska, romantiky cestovania, techniky a pokroku v dejinách ľudstva.

Lícna strana mince s použitím technológie Smartminting v ultravysokom reliéfe zobrazuje rovnako precízne remeselné spracovanie ako reverzná strana veže. Na pozadí je zobrazený detail, ktorý demonštruje spojenie priemyselnej funkčnosti s estetickými prvkami nastupujúcej secesie. Súčasťou mince je portrét Karola III. s nápismi "COOK ISLANDS", "CHARLES III" a nominálnou hodnotou "25 DOLLARS".

Minca sa dodáva v prezentačnom rámčeku s certifikátom pravosti, v limitovanej edícii iba 889 kusov pre celý svet!

Smartminting® je revolučná technológia v oblasti modernej numizmatiky. Najväčšou výhodou sú dramatické a neprekonateľné výšky reliéfu v kombinácii so zložitými detailmi. Vysoký a ultra vysoký reliéf je možný na oboch stranách mince a jeho vrchol je možné umiestniť až do blízkosti hrany. Konvenčný postup razby vyžaduje nielen viac materiálu (vyššia hmotnosť), ale predovšetkým je nutné najvyšší bod sústrediť do centra mince, ktorý nedosahuje takú výšku ako pri technológii Smartminting®. Ďalším bonusom Smartminting® technológie je razba v najvyššej kvalite Proof a kolorované mince, samozrejmosťou zostáva prevedenie Antique StandardTento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Historical Monuments

Špecifikácia produktu

Emisia:
2024
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
889 ks
Priemer:
50 mm
Séria:
Historical Monuments
Krajina pôvodu:
Cookove ostrovy
Hmotnosť:
155,5 g (5 Oz)
Nominálna:
25 NZD
Verzia:
Antique Štandard
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Téma:
Architektúra a budovy

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern