+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Atlantída 2 Oz 2019 Antique Standard

270,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Atlantída 2 Oz 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Atlantída 2 Oz 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005876
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 5 NZD
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag, pozlátené
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Emisia: 2019
Emitent: Niue
Razba: Mennica Gdańsk

Atlantis - Atlantída

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2019 v ultra vysokom reliéfe o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra s povrchovou úpravou Antique standard je venovená bájnemu kontinentu, ktorým bola legendárna Atlantída.

Rub mince zachytáva moment skazy Atlantídy. Prívalové vlny boria Poseidónov chrám a vysoké helénske stĺpy. Rozlomená socha s pozlátenou zbrojou a vyobrazením krakena na štítu padá k zemi. Vydesená žena s dieťaťom v náručí sa márne pokúša uniknúť pohrome. Dramatickú scénu dopĺňa v hornej časti názov mince "ATLANTIS".
O existencii Atlantídy vypovedá iba jediný písomný zdroj. Písomné dialógy antického filozofa Platóna Timaios a Krítias z roku 360 pred n. l. zaznamenavajú viac ako dvesto rokov staré príbehy gréckeho štátnika Solóna. Platón popisuje stratený kontinent za Héraklovými stĺpmi (Gibraltarský prieliv) a jeho vyspelú a prosperujúcu civilizáciu. Početné obyvateľstvo Atlantídy hospodárilo na úrodných poliach, stavalo chrámy, obchodovalo so krajinami v Stredomorí a tiež proti nim viedlo vojnové taženia. Hlavné mesto sa rozkladalo okolo pahorku, na kterom bol vystavaný Poseidónov chrám. Mesto s morom spájali kruhové vodné kanály slúžiace ako prístav. Za zánikom celého kontinentu stála ničivá prírodná katastrofa okolo roku 9 600 pred n. l.

Lícna strana zobrazuje pozostatky Atlantídy pochvované pod hladinou oceánu. Medzi ruinami mesta, ktoré obrastajú koraly, preplávajú húfy ryb a dvojica veľrýb. Súčasťou motívu je tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. s iniciálmi autora a nápisy "NIUE", "ELIZABETH II", "FIVE DOLLARS", rok emisie a údaje o rýdzosti.

Minca je dodávaná v originálnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.