Aktuálne ceny: Cena zlata 2033.45 USD/oz   Cena striebra 24.492 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince Slovensko     Strieborná minca Krista Bendová - 100. výročie narodenia 2023 Standard
Novinka
Limitovaná edícia

Strieborná minca Krista Bendová - 100. výročie narodenia 2023 Standard

08:33
posledná aktualizácia ceny
006908
kód produktu
34,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Krista Bendová - 100. výročie narodenia

Exkluzívna strieborná minca vydaná na Slovensku a vyrazená Mincovňou Kremnica v roku 2023 v štandardnej kvalite s hmotnosťou 18 g je venovaná 100. výročiu narodenia Kristy Bendovej.

Na rubovej strane euromince je portrét Kristy Bendovej. V otvorenej knihe na pozadí sa nachádza kresba znázorňujúca jej dielo "Bola raz jedna trieda". Pri spodnom okraji mince je uvedené meno spisovateľky "KRISTA BENDOVÁ" a za ním roky narodenia a úmrtia "1923 - 1988". Pod otvorenou knihou je na reverznej strane vedľa seba umiestnená značka autorky "N" a značka Mincovne Kremnica.

Averzná strana odkazuje na detskú knihu Kristy Bendovej "Opička z našej police". Kompozíciu dopĺňa štátny znak Slovenskej republiky a označenie nominálnej hodnoty "10 EURO" v dvoch riadkoch. Pri hornom okraji mince je názov štátu "SLOVENSKO" a rok vydania "2023". V strede mince sú umiestnené štylizované iniciálky autora lícnej strany "KL".

Krista Bendová (1923 - 1988) je autorka humoristickej detskej poézie a prózy s detským pohľadom na svet. Patrila k najvýznamnejším slovenským autorom modernej povojnovej prózy pre deti. Napriek istému hodnotovému rozkolu sú jej diela nadčasové, o čom svedčia ich neustále reedície a viacjazyčné preklady. Dominantnými črtami jej tvorby sa postupne stali humor a fantázia. Svoje námety čerpala z každodenného života najmladšej generácie. Detský hrdina sa stal prostriedkom a mierou jej lyrického vyjadrenia. Bendovej kultové knihy Bola raz jedna trieda, Opička z našej police či séria rozprávok o Osmijankovi patria do zlatého fondu detskej literatúry.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Strieborné zberateľské mince z Čiech a zo Slovenska

Špecifikácia produktu

Mincovňa:
Mincovňa Kremnica
Autor:
Štefan Novotný/Karol Ličko
Emitent:
NBS
Náklad:
2 800 ks
Priemer:
34 mm
Téma:
Osobnosti
Hrana:
s popisom • AUTORKA OBĽÚBENEJ DETSKEJ LITERATÚRY"
Verzia:
Štandard
Emisia:
2023
Hmotnosť:
18 g
Nominálna:
10 EURO
Rýdzosť:
900/1000 Ag, 100/1000 Cu
Krajina pôvodu:
Slovensko

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.207.160.97

Holoubek koncern