Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.49 USD/oz   Cena striebra 29.9 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná pozlátená minca 3 Oz Sparta Ultra High Relief 2023 Proof
Limitovaná edícia

Strieborná pozlátená minca 3 Oz Sparta Ultra High Relief 2023 Proof

16:20
posledná aktualizácia ceny
006904
kód produktu


Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Sparta - 3 oz

Unikátní stříbrná pozlacená mince vydaná státem Cookovy ostrovy pro rok 2023 o váze 3 Oz (93,3 g) nejčistšího 99.9% stříbra s povrchovou úpravou proof zobrazuje vojáky ze starořeckého města Sparta.

Rubová strana mince se věnuje motivu se třemi postavami. V popředí jsou zachyceni nebojácní svalnatí sparťanští vojáci. Titulní bojovník má na hlavě pozlacenou helmici, v jedné ruce svírá dlouhé kopí, jehož špička je též ze zlata, v druhé ruce drží částečně pozlacený kulatý štít. V pravé části mince stojí nejkrásnější žena světa Helena, která byla ze Sparty unesena Trojany. Horní část mince je zdobena jemným řeckým vzorem, ve kterém je částečně zakomponován bojovník útočící oštěpem a velkým písmeny napsáno “SPARTA”.

Motiv na lícní straně zachycuje návrat Heleny Trojské v kočáře taženým čtyřmi koňmi. V horní části mince je mincovní portrét Alžběty II. s nápisy "ELIZABETH II", "COOK ISLANDS", nominální hodnotou "20 DOLLARS" a rokem emise "2023".

Mince je dodávána v prezentačním rámečku spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 888 ks pro celý svět!

Smartminting® je revolučná technológia v oblasti modernej numizmatiky. Najväčšou výhodou sú dramatické a neprekonateľné výšky reliéfu v kombinácii so zložitými detailmi. Vysoký a ultra vysoký reliéf je možný na oboch stranách mince a jeho vrchol je možné umiestniť až do blízkosti hrany. Konvenčný postup razby vyžaduje nielen viac materiálu (vyššia hmotnosť), ale predovšetkým je nutné najvyšší bod sústrediť do centra mince, ktorý nedosahuje takú výšku ako pri technológii Smartminting®. Ďalším bonusom Smartminting® technológie je razba v najvyššej kvalite Proof a kolorované mince, samozrejmosťou zostáva prevedenie Antique Standard


Špecifikácia produktu

Emisia:
2023
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
888 ks
Priemer:
45 mm
Téma:
História
Hmotnosť:
93,3 g (3 Oz)
Nominálna:
20 NZD
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999/1000 Ag, pozlatené
Krajina pôvodu:
Cookove ostrovy

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern